Sākums » Ārzemēs » Ortopēdisko preču mazumtirgotāji tiek turēti aizdomās par miljona eiro izkrāpšanu Lietuvas slimokasei

Ortopēdisko preču mazumtirgotāji tiek turēti aizdomās par miljona eiro izkrāpšanu Lietuvas slimokasei

Pieci ortopēdisko preču mazumtirgotāji Lietuvā tiek turēti aizdomās par Valsts slimokases (VLK) līdzekļu izkrāpšanu vismaz viena miljona eiro apmērā, piektdien paziņoja Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests (FNTT). Dienests veic izmeklēšanu par iespējamām blēdībām, krāpniecisku grāmatvedību un dokumentu viltošanu. Viļņas, Kauņas, Klaipēdas, Panevēžas un Šauļu reģionos veiktas kratīšanas aizdomās turēto dzīvesvietās, automašīnās un birojos.

FNTT Viļņas apriņķa nodaļas vadītājs Valērijs Vincukevičs žurnālistiem teica, ka izmeklēšana ir saistīta ar ortopēdisko preču  izsniegšanu pacientiem.

“Šīs kompānijas ir savstarpēji saistītas un darbojas vienā biznesā,” piebilda amatpersona.

“Tika viltoti dokumenti, lai radītu iespaidu, ka pacientiem izsniegtas ortopēdiskās preces, piemēram, ieliktņi un apavi. Patiesībā šīs preces vispār netika izsniegtas vai arī cilvēkus pārliecināja tās pieņemt, lai gan viņiem tās nemaz nevajadzēja. Tika sniegtas viltus ārsta konsultācijas,” viņš sacīja.  Daži pacienti pat nezināja, ka, pēc dokumentiem, viņiem ir izsniegtas ortopēdiskās preces, informēja Vincukevičs.

No 2018. gada sākuma pieci uzņēmumi viltoja dokumentus, oficiālās pieprasījuma veidlapas un klientu parakstus, kas apstiprina rēķinus par ieliktņiem, kurpēm un citām ortopēdiskām precēm, un iesniedza šos dokumentus VLK, liecina izmeklētāju apkopotā informācija.

FNTT norādīja, ka šādi kompānijas izkrāpušas vismaz vienu miljonu eiro.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.