Sākums » Farmācija » Pagājušajā nedēļā ziņots par 66 blakusparādību gadījumiem pēc vakcinācijas pret Covid-19
Pagājušajā nedēļā ziņots par 66 blakusparādību gadījumiem pēc vakcinācijas pret Covid-19

Pagājušajā nedēļā ziņots par 66 blakusparādību gadījumiem pēc vakcinācijas pret Covid-19

Pagājušajā nedēļā ziņots par 66 blakusparādību gadījumiem pēc vakcinācijas pret Covid-19, šāda informācija sniegta Veselības ministrijas (VM) ziņojumā valdībai.

VM atzīmē, ka 17 ziņojumi saņemti no ārstiem un 49 ziņojumi no pacientiem. 22 ziņojumi bijuši par būtiskām blakusparādībām. Konstatēts arī viens letāls gadījums laikā pēc vakcinācijas, par kuru tiek gaidīti patologanatomiskās izmeklēšanas rezultāti.

Patlaban ziņojumu par blakusparādībām gadījumu skaits uz 100 vakcīnas devām ir 0,16. Vismazāk ziņojumu par blakusparādībām ir “Janssen” vakcīnai, proti, 0,06 gadījumos, savukārt “Moderna” vakcīnai šis rādītājs ir 0,11, “Pfizer”/”BioNTech” – 0,13, savukārt visaugstākais rādītājs par blakusparādībām ir vakcīnai “AstraZeneca”, kas ir 0,26.

Kā vēstīts, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) līdz šim Latvijā nav apstiprinājusi nevienu letālu gadījumu, kuram, balstoties uz ZVA pieejamiem datiem, būtu noteikta cēloniska saistība ar Covid-19 vakcināciju. ZVA rūpīgi izvērtē ikvienu saņemto blakusparādību ziņojumu, lai noteiktu iespējamo cēloņsaistību ar vakcīnu.

Tāpat, balstoties uz pašlaik ZVA pieejamo informāciju, Latvijā nav konstatēts neviens trombozes un trombocitopēnijas sindromam raksturīgs gadījums pēc vakcinācijas ar Covid-19 vakcīnām.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.