Sākums » Ārzemēs » Papildinās saraksts ar farmācijas uzņēmumiem, kas ziedo ievērojamus līdzekļus Ukrainai
Papildinās saraksts ar farmācijas uzņēmumiem, kas ziedo ievērojamus līdzekļus Ukrainai

Papildinās saraksts ar farmācijas uzņēmumiem, kas ziedo ievērojamus līdzekļus Ukrainai

Arvien jauni pasaules farmācijas uzņēmumi pauž savu viedokli par karu Ukrainā un sniedz finansiālu vai praktisku atbalstu ukraiņu tautai. Eiropas farmācijas rūpniecības un asociāciju federācija (EFPIA) turpina atjaunot farmācijas uzņēmumu sarakstu, kurā publicēti organizācijas biedri, kas iestājas pret Krievijas iebrukumu Ukrainā un atbalsta ukraiņus šajā brīdī. Ar katru dienu arvien vairāk farmācijas uzņēmumu visā pasaulē nosoda Krievijas rīcību un sniedz praktisku un finansiālu atbalstu karā cietušajai Ukrainai. Jau ziņojām par daudziem šādiem zāļu ražotājiem: “AbbVie”, “AstraZeneca”, “Biogen”, “Bristol Myers Squibb”, “Grünenthal”, “Ipsen” un “Johnson & Johnson”, “Astellas”, “Bayer”, “Chiesi”, “Boehringer Ingelheim”, “Lundbeck”, “Amgen”, “Servier”, “Daiichi Sankyo”, “Roche”, “Teva”, “GSK”, “Lilly”.

Turpinām rakstīt par farmācijas uzņēmumiem, kas iekļauti šajā EFPIA sarakstā.

Novo Nordisk

Farmācijas uzņēmuma “Novo Nordisk” fonds ir ziedojis 55 miljonus Dānijas kronu (apmēram 7,4 miljonus eiro), tostarp 5 miljonus Dānijas kronu (aptuveni 700 000  eiro) ANO bēgļu aģentūrai, lai sniegtu steidzamu atbalstu un aizsardzību cilvēkiem, kas kara dēļ ir spiesti pamest savas mājas.

“Tā kā normālas piegādes ķēdes ir traucētas, mēs sadarbojamies ar vairākām starptautiskām humānās palīdzības organizācijām, lai sniegtu palīdzību, un esam ziedojuši zāles un dažādas preces Ukrainas Veselības ministrijai,” ziņo “Novo Nordisk”.

“Mēs darām visu iespējamo, lai saglabātu nepieciešamo medikamentu piegādi Ukrainas pacientiem ar hroniskām slimībām,” pauž zāļu ražotājs.

Berlin-Chemie Menarini

“Mēs joprojām esam dziļi nobažījušies par traģisko karu Ukrainā, postošajiem civiliedzīvotāju zaudējumiem un visu Ukrainas iedzīvotāju ciešanām,” savā paziņojumā norāda uzņēmuma “Berlin-Chemie Menarini” pārstāvji.

Uzņēmums veicis vairākus tūlītējus un ilgtermiņa soļus:

Papildus sākotnējam “Berlin-Chemie” veiktajam ziedojumam tika veikts vēl viens – 200 000 eiro ziedojums tieši Sarkanajam Krustam “Menarini” grupas līmenī. To papildināja uzņēmuma darbinieki, kas visā pasaulē ziedojuši 60 000 eiro, kopā veidojot jau ziedojumu 420 000 eiro apmērā. Ieskaitot nepārtrauktos medikamentu ziedojumus, uzņēmuma kopējais Ukrainas tautai veltītais ieguldījums šobrīd pārsniedz vienu miljonu eiro.

Uzņēmums ir pilnībā pārtraucis visus reklāmas pasākumus Krievijā, apturot šīm aktivitātēm paredzētos maksājumus. Ražotājs ir arī apturējis visas jaunās investīcijas un “iesaldējis” darbinieku skaitu. Uzņēmums turpina piegādāt zāles Krievijas pacientiem, kuri ir no tām atkarīgi.

“Mēs esam kopā ar ukraiņu tautu un ceram uz mierīgu risinājumu pēc iespējas ātrāk,” pauž uzņēmums.

Novartis

Arī “Novartis” ir paziņojis, ka nosoda karu Ukrainā. “Šis neizprovocētais vardarbības akts kaitē nevainīgiem cilvēkiem un neatbilst mūsu misijai uzlabot cilvēku veselību visā pasaulē,” norāda uzņēmuma pārstāvji.

“Kā zāļu ražotājs pēdējo dienu laikā esam piegādājuši vairāk nekā 600 tūkstošus iepakojumu dažādu zāļu – antibiotiku, pretsāpju līdzekļu, kardiovaskulāro un onkoloģisko līdzekļu, lai nodrošinātu zāļu pieejamību iedzīvotājiem Ukrainā un pierobežas rajonos, kur cilvēki meklē patvērumu no kara,” paziņojis “Novartis”.

“Novartis” ir arī veicis trīs miljonu ASV dolāru ziedojumu labdarības organizācijām, kas atbalsta bēgļus un pārvietotās personas Ukrainā un pierobežas valstīs. “Mēs turpinām atbalstīt savus darbiniekus un viņu ģimenes Ukrainā, kā arī tos, kuri ir pametuši valsti. Mūsu domas ir ar Ukrainas pilsoņiem un “Novartis” turpinās sniegt ieguldījumu humānās palīdzības pasākumos šīs valsts iedzīvotāju labā,” norāda zāļu ražotājs.

“Mēs joprojām esam apņēmušies nodrošināt pacientiem piekļuvi mūsu medikamentiem visās valstīs, kurās mēs darbojamies. Tajā pašā laikā mēs rīkojamies piesardzīgi, lai nepārkāptu pret Krieviju noteiktās starptautiskās sankcijas,” skaidro uzņēmums.

“Mēs esam ieviesuši pasākumus, kas pilnībā aptur kapitālieguldījumus, reklāmu medijos un citus produktu pārdošanas veicināšanas pasākumus Krievijā. Lai gan mēs joprojām esam apņēmušies nodrošināt piekļuvi mūsu zālēm Krievijas iedzīvotājiem, mēs pārtraucam jaunu klīnisko pētījumu uzsākšanu un jaunu pētījuma dalībnieku uzņemšanu esošajos pētījumos Krievijā. Šie pasākumi tiks pastāvīgi pārskatīti,” norāda “Novartis”.

“Mēs ceram, ka karš Ukrainā drīz sasniegs mierīgu atrisinājumu,” pauž zāļu ražotājs.

Portāls www.farmacija-mic.lv turpinās ziņot par farmācijas uzņēmumiem, kas sniedz savu ieguldījumu Ukrainas atbalstam.

Ar pilnu EFPIA izveidoto ziedotāju sarakstu var iepazīties šeit: https://www.efpia.eu/news-events/the-efpia-view/efpia-news/pharmaceutical-industry-response-to-the-war-in-ukraine/

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*