Sākums » Jaunākie raksti » Pavļuts: “Johnson&Johnson” vakcīnas aizsardzība dilst visātrāk, “Moderna” – vismazāk

Pavļuts: “Johnson&Johnson” vakcīnas aizsardzība dilst visātrāk, “Moderna” – vismazāk

No Latvijā pieejamajām vakcīnām pret Covid-19 “Moderna” iedarbība laika gaitā dilst vismazāk, savukārt “Johnson&Johnson” – visātrāk, vakar, 4. janvārī, pēc valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes atzīmēja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Politiķis novērojis, ka “Johnson&Johnson” vakcīnu nereti izvēlējušies cilvēki, kuri bija diezgan atturīgi pret vakcinēšanos, un to izvēlējās kā nosacīti “vieglāko ceļu”. Tomēr dati rādot, ka cilvēkiem, kuri “Johnson&Johnson” vakcīnu saņēmuši senāk, aizsardzība ir samazinājusies vairāk nekā citiem.

Ministrs atklāja, ka “Moderna” aizsardzība dilst vislēnāk, bet līdzīgi rādītāji esot arī “Pfizer” un “Astra Zeneca” vakcīnām. Pavļuts atgādināja, ka jau rudenī Imunizācijas valsts padome lēma, ka “Johnson&Johnson” vakcīnas lietotājiem balstvakcinācija jāiegūst ātrāk. Tāpēc šodien koalīcija lēmusi, ka šīs vakcīnas saņēmējiem sertifikāta derīguma termiņš attiecībā uz pakalpojumu saņemšanu un ceļošanu beigsies pēc pieciem mēnešiem.

Plānots, ka šī prasība stāsies spēkā 15.februārī. Pavļuts skaidroja, ka tiem, kuri būs vakcinējušies 15.septembrī un iepriekš, sertifikāta derīguma termiņš februāra vidū beigsies. Tāpēc ministrs aicināja iedzīvotājus saņemt balstvakcīnu, lai sertifikāta derīguma termiņš atjaunotos.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.