Sākums » Jaunākie raksti » Pēc iedzīvotāju ziņojumiem speciālisti vērtē trīs nāves gadījumus neilgi pēc vakcinācijas pret Covid-19
Pēc iedzīvotāju ziņojumiem speciālisti vērtē trīs nāves gadījumus neilgi pēc vakcinācijas pret Covid-19

Pēc iedzīvotāju ziņojumiem speciālisti vērtē trīs nāves gadījumus neilgi pēc vakcinācijas pret Covid-19

Pēc iedzīvotāju ziņojumiem medicīnas speciālisti vērtē trīs nāves gadījumus, kas notikuši neilgi pēc personu vakcinācijas pret Covid-19, šāda informācija sniegta Veselības ministrijas (VM) ziņojumā valdībai.

VM atzīmē, ka visos trīs gadījumos ziņotāji nebija veselības aprūpes speciālisti, bet gan tika saņemti iedzīvotāju ziņojumi. Par minētajiem gadījumiem no veselības aprūpes speciālistiem ir pieprasīta izvērtēšanai nepieciešamā papildinformācija un turpinās izvērtēšana.

Arī ziņojumus par vakcīnu blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) visbiežāk iesniedz pacienti, bet retāk – ārsti. Lielākā daļa pēdējā laika ziņojumu ir par paredzētām mazāk būtiskām blaknēm, piemēram, par gripai līdzīgiem simptomiem, kas parādās aptuveni 8-10 stundu laikā pēc vakcinācijas un parasti izzūd divu līdz trīs dienu laikā.

Mazākā daļa ziņojumu klasificēti un izvērtēti kā būtiski zāļu blakusparādību ziņojumi. Tajos ziņots par neparedzētiem, nevēlamiem notikumiem, kas izpaudušies kā sirds un asinsvadu sistēmas traucējumi, kā arī ziņots par jušanas traucējumiem un tirpšanas sajūtu.

Kopumā ZVA līdz 30.maijam saņēmusi zāļu blakusparādību elektroniskajā ziņošanas sistēmā 1379 ziņojumus par Covid-19 vakcīnām. No tiem ZVA izvērtēti un atbilstoši būtiskuma kritērijiem “Eudraviagilance” datu bāzei nosūtīts 1171 gadījums, bet pārējie ziņojumi ir mazāk būtiski.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.