Sākums » Farmācija » Pērn par 12% audzis aptiekās realizēto medikamentu apgrozījums

Pērn par 12% audzis aptiekās realizēto medikamentu apgrozījums

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) ir apkopojusi vispārēja tipa aptieku (kopā 779) iesniegtos datus par medikamentu realizācijas apgrozījumu 2015. gadā. Salīdzinot ar 2014. gadu, vispārēja tipa aptiekās realizēto medikamentu apgrozījums 2015. gadā ir palielinājies par nepilniem 12% (11,77%) un sasniedzis 328,54 miljonus eiro (bez PVN).

ZVA_statistika

2015. gadā ir palielinājusies medikamentu realizācija no vispārēja tipa aptiekām gan fiziskām (par 11%), gan juridiskām personām (par 28%).

Tāpat turpina pieaugt vispārēja tipa aptieku tīklu (trīs un vairāk aptiekas) īpatsvars. Pagājušajā gadā gandrīz 75% no kopējā aptieku medikamentu apgrozījuma realizēja tīklu aptiekas (2014. gadā – 68%), ziņo ZVA.

ZVA_statistika_2

Dati iegūti no aptieku iesniegtajām veidlapām “Pārskats par aptiekas darbību 2015.gadā”, apkopojot medikamentu realizācijas apgrozījumu vispārēja tipa aptiekās fiziskām un juridiskām personām.

Papildus informāciju uzziņai var meklēt Zāļu valsts aģentūras mājaslapas www.zva.gov.lv sadaļā Pakalpojumi> Zāļu ievešana un izplatīšana> Statistika>.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.