Sākums » Farmācija » “Pfizer” brīdina par Meksikā un Polijā tirgotām viltotām vakcīnām
“Pfizer” brīdina par Meksikā un Polijā tirgotām viltotām vakcīnām

“Pfizer” brīdina par Meksikā un Polijā tirgotām viltotām vakcīnām

ASV farmācijas uzņēmums “Pfizer” trešdien, 21. aprīlī, apstiprināja, ka Meksikā un Polijā konfiscētās vielas, kas uzdotas par Covid-19 vakcīnām, ir viltojumi.

Kā vēsta ASV mediji, viena šīs vielas deva tirgota pat par 1000 dolāru.

Slimnīcā Meksikā aptuveni 80 cilvēku saņēmuši viltojuma devas, kas, kā šķiet, ir fiziski nekaitīga viela, tomēr arī nekādu aizsardzību pret Covid-19 nenodrošina, vēsta laikraksts “Wall Street Journal”.

Pudelītes ar vielu uzietas ledusskapjos, un sākotnēji uzmanība tām pievērsta partijas numuru un derīguma termiņu dēļ, norādīja Meksikas varasiestādes.

Polijā konfiscētajās pudelītēs bijusi kosmētiska viela, domājams, pretgrumbu krēms, norādīja uzņēmums.

Milzīgais pieprasījums pēc vakcīnām un vakcīnu trūkums sekmējis viltojumu parādīšanos, skaidroja “Pfizer” globālās drošības nozares vadītājs Levs Kubiaks.

“Mūsu piegādes ir ierobežotas, bet šīs piegādes pieaugs, mums palielinot ražošanas apjomus un vakcīnu ražošanas sfērā pievienojoties citiem uzņēmumiem. Tomēr starplaikā noziedzniekiem pastāv lieliskas iespējas,” viņš atzina “Wall Street Journal”.

Meksika arī turpina izmeklēšanu saistībā ar 6000 vielas devu, kas uzdota par Krievijas “Sputnik V” Covid-19 vakcīnām, norāda laikraksts. Krava pagājušajā mēnesī tika konfiscēta lidmašīnā, kas grasījās doties Hondurasu.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.