Pilotprojektā par 703 439 eiro plānots ieviest digitālo risinājumu hronisko slimību pacientu veselības uzraudzībai, aģentūru LETA informēja “Veselības centrs 4”.
Pilotprojekts kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu SIA “Longenesis” un Nacionālo veselības dienestu (NVD) tiek īstenots, lai izstrādātu un ieviestu ērti lietojamu digitālo veselības uzraudzības sistēmu ātras medicīniskās palīdzības saņemšanai, kā arī veicinātu hronisko slimību efektīvu pārraudzību. Pilotprojekta galvenais mērķis ir uzlabot veselības aprūpes kvalitāti pacientiem ar gestācijas diabētu, hipotireozi un hipertireozi, izmantojot digitālus risinājumus.
SIA “Veselības centrs 4” administratīvā direktore Kristīne Ozoliņa-Kaļetova norāda, ka iniciatīva ļaus pacientiem saņemt nepieciešamo palīdzību ātrāk un ērtāk, savukārt ārstiem – operatīvi piekļūt aktuālai informācijai par pacienta veselības stāvokli.
Pilotprojekta tehnoloģisko risinājumu nodrošina SIA “Longenesis” izstrādātā platforma “Engage”, kas ļauj pacientiem ērtā veidā reģistrēt veselības datus un nodrošina drošu saziņu ar ārstniecības personālu.
Savukārt NVD uzsver šī pilotprojekta nozīmi veselības aprūpes kopējā modernizācijas kontekstā. “Šis pilotprojekts iezīmē pāreju uz personalizētu un datos balstītu veselības aprūpi, kas atbilst mūsdienu dzīves ritmam un tehnoloģiju sniegtajām iespējām,” norāda Zaiga Barvida, projekta “Veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorija” vadītāja.
Pilotprojekta īstenotāji norāda, ka tas nodrošinās attālinātās konsultācijas un optimizētu pierakstu sistēmu, pastāvīgu medicīnisko uzraudzību, regulāri monitorējot veselības datus, piemēram, glikozes vai asinsspiediena līmeni. Vienlaikus tas dos iespēju reģistrēt veselības datus mobilajā lietotnē un saņemt ārstniecības personas sagatavotus personalizētus ieteikumus.
Tāpat pilotprojekta laikā tiks nodrošināti medikamenti, analīzes un medicīnas ierīces, samazinot pacienta finansiālo slogu.
Pilotprojektā plānots iesaistīt vismaz 200 pacientus, tostarp aptuveni 40 grūtnieces ar gestācijas diabētu un vismaz 160 pacientus ar vairogdziedzera darbības traucējumiem.
Dalībai projektā var pieteikties, konsultējieties ar savu ģimenes ārstu, ginekologu vai citu speciālistu, saņemot ārsta nosūtījumu dalībai projektā, kā arī veicot nepieciešamās analīzes.
Pierakstīties var, zvanot pa tālruni “67847120” vai rakstot uz “pilots@vc4.lv”.
Līdz šim projektā jau ir izstrādāti personalizēti ārstnieciskās aprūpes algoritmi un saņemts Latvijas Universitātes Dzīvības un medicīnas zinātņu pētījumu ētikas komitejas apstiprinājums datu apstrādei. Pilotprojekts tiek īstenots projekta “Veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorija” laikā un ilgs līdz 2026.gada 31.martam. Pilotprojekts ir viens no NVD īstenotā projekta “Veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorija” pilotprojektiem. Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda un valsts budžeta līdzekļiem.
Avots: LETA