Sākums » Jaunākie raksti » Pirmo pošu pret Covid-19 veikšanai iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma prioritāri rekomendē “Moderna” vakcīnas

Pirmo pošu pret Covid-19 veikšanai iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma prioritāri rekomendē “Moderna” vakcīnas

Ņemot vērā Covid-19 epidēmijas apmērus un to, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji vakcinējas novēloti, ir būtiski izmantot vakcīnas “Spikevax” (“Moderna”) spēju sniegt šobrīd zināmo labāko un noturīgāko aizsardzību, ziņo Nacionālais veselības dienests. Par to liecina gan zinātniskie pētījumi, gan pasaules reālās dzīves efektivitātes pārskati, ka tieši šī vakcīna līdz šim radījusi augstāko un noturīgāko imūno atbildi pēc pilna vakcinācijas kursa. Jo īpaši šīs vakcīnas ierosinātā ievērojāmā aizsardzība būtu svarīga senioriem un citām riska grupām.

Saskaņā ar Sabiedrības vakcinācijas darba grupas lēmumu, tiek rekomendēts visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem no 22. oktobra kā pirmo devu vakcinācijai izmantot “Spikevax” (“Moderna”) vakcīnas, kā arī “Janssen” (ar rekomendāciju astoņas nedēļas pēc pirmās “Janssen” devas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar mRNS vakcīnām), savukārt “Pfizer-BioNTech” ražoto vakcīnu “Comirnaty”, atbilstoši IVP rekomendācijai, izmantot jauniešu  vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai.

Papildus senioru vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes sistēmās strādājošo balstvakcinācijai, kuriem pagājuši 6 mēneši pēc “AstraZeneca” un “Pfizer” vakcīnu 2. devas (un nav pārslimota Covid-19 infekcija), kā arī visiem iedzīvotājiem, kuriem pagājušas vismaz 8 nedēļas pēc “Janssen” vakcīnas 1. devas saņemšanas, tuvākajā laikā balstvakcinācijai primāri ir aicinājums izmantot “Spikevax” vakcīnu.

Sākot ar šonedēļu arī izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar “Spikevax” (“Moderna”), “Janssen”, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta “Pfizer” vakcīna.

Šobrīd Latvijas vakcīnu krājumos ir 430 407 vakcīnas, notiek vakcīnu portfeļa strukturēšana atbilstoši pieprasījumam. Līdz gada beigām plānotas 1423542 vakcīnu piegādes.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.