Sākums » Ārzemēs » Postoša vētra rada bojājumus Pfizer ražotnei ASV
Postoša vētra rada bojājumus Pfizer ražotnei ASV

Postoša vētra rada bojājumus Pfizer ražotnei ASV

19.jūlijā daļu Pfizer rūpnīcas, kas atrodas ASV Ziemeļkarolīnā, iznīcinājusi viesuļvētra – vējš ar ātrumu 67 m/s norāva ēkas jumtu, atstājot 50 000 palešu ar zālēm mirkstam lietus gāzēs.

Vētrai virzoties pāri Ziemeļkarolīnai 16 cilvēki guvuši ievainojumus, tostarp divi – dzīvībai bīstamus, bojātas 89 ēkas, pārrautas elektropārvades līnijas.

Pfizer darbinieki, uzzinot par vētras tuvošanos, steigušies uz drošības zonu, tādēļ neviens no rūpnīcā strādājošiem nav cietis. Vispirms ēkā sācis mirgot elektriskais apgaismojums, tad atskanējuši sprādzienam līdzīgi trokšņi, kas ilga tikai aptuveni 1-2 minūtes.

Pfizer rūpnīcas teritorija 100 ha platībā ar 130 000 m2 ražošanas telpu ir viena no lielākām injekciju ražotnēm pasaulē. Šeit ražo gandrīz 25% ASV slimnīcās izmantoto sterilo līdzekļu injekcijām, katru gadu tiek saražots 400 mlj vienību. Anestēzijas, pretsāpju līdzekļi, antimikrobiskas zāles un neiromuskulāras pārvades blokatori injekcijām tiek ražoti flakonos, šļircēs, infūzijas maisos un pudelēs.

Postījumi nodarīti ļoti īsā laika sprīdī, bet par laimi apvidū nav daudz cietušo.

Rūpnīcā pašlaik notiek atjaunošanas darbi.

Avots: www.dailymail.co.uk

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*