Sākums » Ārzemēs » Putins paziņo, ka Krievijā reģistrēta pasaulē pirmā vakcīna pret jauno koronavīrusu
Putins paziņo, ka Krievijā reģistrēta pasaulē pirmā vakcīna pret jauno koronavīrusu

Putins paziņo, ka Krievijā reģistrēta pasaulē pirmā vakcīna pret jauno koronavīrusu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien, 11. augustā, paziņojis, ka Krievijā reģistrēta pasaulē pirmā vakcīna pret jauno koronavīrusu, raksta nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Zinu, ka tā strādā diezgan efektīvi, veido noturīgu imunitāti, atgādinu: izgājusi visas nepieciešamās pārbaudes,” apspriedē ar valdības locekļiem paziņojis Putins. Viņš arī pavēstījis, ka ar Krievijas vakcīnu sapotējusies viena no viņa meitām.

Pēc Putina teiktā, pēc pirmās injicēšanās meitai temperatūra pakāpusies līdz 38 grādiem, nākamajā dienā bijusi nedaudz virs 37 grādiem. “Un viss. Pēc otrās injekcijas, otrās potes temperatūra nedaudz paaugstinājās, bet pēc tam pavisam nokrita, jūtas labi,” sacījis Putins.

Pēc viņa teiktā, daudziem cilvēkiem, kas potējušies pret koronavīrusu, neesot nekādu ārēju pazīmju, tostarp temperatūras, “viss notiek tā, it kā neko nebūtu arī darījuši”.

Jaunā vakcīna nosaukta par “Sputņik V”, godinot PSRS satelītu, pavēstīja vakcīnas projektu finansējušā Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs. Pēc viņa teiktā, trešdien sāksies vakcīnas pētījumu trešā fāze, rūpnieciska ražošana ir gaidāma no septembra un ka 20 valstis ir pasūtījušas vairāk nekā miljardu devu.

Savukārt Klīnisko pētījumu organizāciju asociācija Krievijas veselības ministram vēstulē paudusi, ka vakcīnas reģistrēšanu ir nepieciešams aizkavēt, kamēr netiks noslēgts trešais klīnisko pētījumu posms, ziņo tvnet.lv. Šajā asociācijā ietilpst tādi farmācijas uzņēmumi kā “AstraZeneca”, “Bayer”, “Novartis” un “Pfizer”.

Vēstulē Krievijas varasiestādēm asociācija raksta, ka vakcīnas prototipa izmēģinājumu otrajā posmā piedalījušies mazāk nekā 100 cilvēki, un trešajā fāzē ir nepieciešama vairāku tūkstošu cilvēku līdzdalība. Tieši pēc trešā etapa beigām ir iespējams spriest par to, vai vakcīna varētu būt droša un efektīva, to vidū arī cilvēkiem ar dažādām kaitēm un novājinātu imunitāti.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.