Sākums » Aktuāli » PVO: Pērtiķu baku izplatība Eiropā sāk palēnināties

PVO: Pērtiķu baku izplatība Eiropā sāk palēnināties

Pasaules Veselības organizācija (PVO) otrdien paziņojusi, ka pērtiķu baku izplatība Eiropā, šķiet, sākusi palēnināties, un aicināja valstis divkāršot savus centienus cīņā ar šo slimību.

PVO Eiropas reģionālais direktors Hanss Klūge paziņoja, ka Francijā, Vācijā, Portugālē, Spānijā, Lielbritānijā un citās valstīs konstatētas “iepriecinošas agrīnas pazīmes”, ka pērtiķu baku izplatība varētu būt sākusi palēnināties.

Epidēmija virzās pareizā virzienā, viņš piebilda. Vienlaikus Klūge uzsvēra, ka nepieciešams pastiprināt pasākumus cīņā pret šīs slimības izplatību, lai to izskaustu reģionā.

Pērtiķu bakas ilgu laiku bija endēmiska slimība tropu mežu valstīs centrālajā un Rietumāfrikā. Tās izplatība Eiropā un ASV līdz šim lielākoties ir koncentrēta starp vīriešiem, kam ir sekss ar citiem vīriešiem.

PVO Eiropas reģionā, ko veido 53 valstis, ieskaitot Krieviju un valstis Vidusāzijā, 43 valstīs reģistrēti vairāk nekā 22 000 pērtiķu baku gadījumu, kas veido vairāk nekā trešo daļu no visiem gadījumiem pasaulē.

Pagājušajā nedēļā PVO ziņoja, ka jauno saslimšanas gadījumu skaits pasaulē samazinājies par 21%. Iepriekšējās četrās nedēļās jauno gadījumu skaits turpināja pieaugt.

Lai novērstu pērtiķa baku izplatību Eiropā, PVO aicināja valstis turpināt uzraudzības pasākumus, mērķtiecīgu vakcināciju, kontakta gadījumu identificēšanu un komunikāciju ar geju kopienu, kurā vīruss galvenokārt izplatās.

Klūge minēja Portugāles piemēru. Šai valstij izdevies ierobežot slimības izplatību, galvenokārt panākot izmaiņas cilvēku uzvedībā un runājot ar kopienām.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*