Sākums » Ārzemēs » PVO uz Haiti sūtīs miljonu holeras vakcīnu
PVO uz Haiti sūtīs miljonu holeras vakcīnu

PVO uz Haiti sūtīs miljonu holeras vakcīnu

Pasaules Veselības organizācija (PVO) sūtīs miljonu holeras vakcīnu uz Haiti, lai apturētu šīs slimības izplatīšanos pēc viesuļvētras “Metjū”, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Ņemot vērā inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu un ikgadējās holeras sezonas tuvošanos, ir jāsper arī citi soļi, kas ir pat vēl steidzamāki, paziņojumā uzsvērusi PVO. “Vissvarīgākā aizsardzības līnija pret holeru ir nodrošināt tīru ūdeni cilvēkiem un uzlabot sanitāros apstākļus,” sacījis PVO holeras eksperts Dominiks Legross. Augsta prioritāte ir arī ātrai pacientu apzināšanai un ārstēšanai, norādījusi PVO.

Viesuļvētrā “Metjū”, kas aizvadītajā nedēļā traucās pāri Karību jūrai, Haiti dzīvību zaudēja 372 cilvēki, 246 tika ievainoti, bet 175 500 bija spiesti apmesties pagaidu patversmēs. No Haiti 197 veselības aizsardzības sistēmas objektiem plūdos un vējā cietuši 35.

Vakcīnu devas var izmantot, lai 500 000 nodrošinātu aizsardzību mūža garumā vai arī ierobežotu sešu mēnešu aizsardzību miljonam cilvēku, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.