Sākums » Farmācija » Ražotājs brīdina par nopietnu risku acitretīna lietotājām

Ražotājs brīdina par nopietnu risku acitretīna lietotājām

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) aicina veselības aprūpes speciālistus pievērst uzmanību, ka 12. oktobrī ZVA mājaslapā ir publicēta ZVA saskaņota zāļu ražotāja „Sicor Biotech UAB/Teva Baltic“ vēstule veselības aprūpes speciālistam “Acitretin (Neotigason): nopietns teratogenitātes risks un risks, kas saistīts ar vienlaicīgu alkohola lietošanu un asiņu ziedošanu”.

Kā vēstulē informē zāļu ražotājs, konstatēts, ka sievietēm, kas acitretīna terapijas laikā ir palikušas stāvoklī, kā arī trīs gadus pēc terapijas beigām, pastāv augsts smagu patoloģiju risks vēl nedzimušam bērnam. Acitretīna un alkohola vienlaicīga lietošana tiek saistīta ar augsti teratogēnas vielas – etretināta – veidošanos, tāpēc sievietes reproduktīvā vecumā ārstēšanas laikā ar acitretīnu un divus mēnešus pēc terapijas beigām nedrīkst lietot alkoholu. Tāpat sievietes reproduktīvā vecumā nedrīkst saņemt asinis no pacientiem, kas tiek ārstēti ar acitretīnu. Tādēļ pacientiem, kas tiek ārstēti ar acitretīnu, kā arī trīs gadus pēc terapijas beigām, kļūšana par asinsdonoriem ir aizliegta.

Ar pilnu vēstules tekstu, sīkāku informāciju par konkrēto medikamentu un brīdinājumiem var iepazīties šeit: https://www.zva.gov.lv/?id=&sa=&top=&large=&rel=2882

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.