Sākums » Farmācija » “Repharm”: gripas vakcīnas Latvijai nav piegādātas pietiekamā daudzumā
“Repharm”: gripas vakcīnas Latvijai nav piegādātas pietiekamā daudzumā

“Repharm”: gripas vakcīnas Latvijai nav piegādātas pietiekamā daudzumā

Latvijai gripas vakcīnas nav piegādātas pietiekamā daudzumā, jo atbildīgās valsts institūcijas nav pilnvērtīgi sagatavojušās gripas sezonai un vienojušās ar vakcīnu ražotājiem. Tā nacionālai informācijas aģentūrai LETA sacījis veselības uzņēmumu grupas “Repharm” padomes loceklis Dins Šmits.

Šmits paudis, ka aptiekām ir vēlme nodrošināt savos krājumos pietiekamus gripas vakcīnu krājumus, taču ražotāji, līdzīgi kā citus gadus, nav uz Latviju piegādājuši gripas vakcīnas nepieciešamā daudzumā. Tādēļ arī šogad raisās diskusijas par vakcīnu nepietiekamību un sīvu cīņu par to nodrošināšanu aptiekās.

“Vakcinācijas apjoms pret gripu Latvijā ir nepiedodami zems. Tam ir vairāki iemesli, tostarp vakcīnas nepieejamība. Pārāk daudz iedzīvotāju paliek neaizsargāti pret šo slimību. Viens no Covid-19 izraisītās pandēmijas pozitīvajiem pienesumiem ir fakts, ka cilvēki labāk sākuši novērtēt situāciju un apzināties, ka ir svarīgi sevi vienkāršā un lētā veidā aizsargāt pret infekcijas slimībām,” uzsvēris Šmits.

Viņš piebildis, ka potēšanās aktivitāte šoruden ir augsta un, raugoties uz šī brīža patēriņu, visticamāk, ka visām aptiekām vakcīnu nepietiks.

Pēc Šmita teiktā, gripas vakcīnas nav vienīgie medikamenti, kurus ražotāji nepiegādā pietiekamā daudzumā. Veselības ministrija esot informēta, ka līdzīga situācija ir arī ar citiem medikamentiem. Viņš atklājis, ka iepriekšējos gados ir bijuši pārmetumi, ka zāles no Latvijas tiek eksportētas uz citām valstīm, bet informācija Zāļu valsts aģentūras interneta vietnē liecina, ka vakcīnas krājumos nav un tās vienkārši netiek piegādātas pietiekamā apjomā.

Pēc Šmita stāstītā, mazliet labākā situācijā patlaban ir tie, kas par vakcīnu sagādi sāka domāt savlaicīgi un pasūtījumus ar rezervi veica jau vasarā.

“Diemžēl, tiem, kuri šo vajadzību aktualizē tikai tagad, atliek cerēt uz plānotajām piegādēm decembrī. Liela ietekme ir arī apstāklim, ka Veselības ministrija ir centralizēti iepirkusi lielu vakcīnu devu skaitu jeb 91 000 devu, kas būtiski samazina atlikušo devu skaitu, kas pašlaik pieejamas aptiekām,” skaidrojis Šmits.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.