Sākums » Ārzemēs » “Repharm” nopērk lielāko privāto medicīnisko pakalpojumu sniedzēju Lietuvā

“Repharm” nopērk lielāko privāto medicīnisko pakalpojumu sniedzēju Lietuvā

Latvijas privātā veselības aprūpes uzņēmumu grupa “Repharm” ir iegādājusies četrus privāta kapitāla medicīnas pakalpojumu uzņēmumus Lietuvā. Šis darījums ir veikts saskaņā ar grupas stratēģiju paplašināties Eiropas tirgos un ir pirmais nozīmīgais solis šajā virzienā, ziņo uzņēmums.

Darījuma rezultātā “Repharm” ir kļuvis par kontrolpaketes īpašnieku Lietuvas uzņēmumos UAB “MediCa klīnika”, UAB “Kardiolita”, UAB “Bendrosios medicinos praktika” un UAB “Svalbono klinika” (klīnikas), kas darbojas ar diviem zīmoliem – “MediCa Klinika” un “Kardiolitos Klinikos”.

Iegādātā uzņēmumu grupa pārstāv lielāko privāto medicīnisko pakalpojumu sniedzēju Lietuvā ar 33 klīniku (3 specializētās klīnikas un 30 ambulatorās klīnikas) tīklu, kas darbojas 16 pilsētās. Tīklā ietilpst “Kardiolitos Klinika” Viļņā, kas ir vienīgā privātā slimnīca Lietuvā.

2019. gadā klīnikās bija nodarbināti vairāk nekā 1400 darbinieki (ģimenes ārsti, speciālisti ārsti, zobārsti un medmāsas) un veselības aprūpes pakalpojumi tika sniegti vairāk nekā 128,3 tūkstošiem pacientu. Klīniku apgrozījums 2019. gadā bija 32,7 miljoni eiro.

Dins Šmits, “Repharm” direktoru padomes priekšsēdētājs: “Mums ir svarīga izaugsme un redzam potenciālu savu iegūto pieredzi veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā attīstīt arī citās Eiropas valstīs. Jau iepriekš esam informējuši par savu stratēģisko mērķi uzņēmuma kvantitatīvu paplašināšanos veikt ārpus Latvijas robežām, bet Latvijā attīstību fokusēt uz pakalpojumu kvalitātes un pacientu pieredzes pilnveidošanu. Lielāko privāto veselības aprūpes uzņēmumu iegāde Lietuvā ir loģisks solis šajā virzienā, un mēs esam gandarīti par šo darījumu. Mēs esam pārliecināti, ka mūsu pieredze sniegs labumu Lietuvas pacientiem.”

UAB “CGP Management” vadītāja Aušra Budrikiene ir priecīga uzņemt Lietuvas tirgū spēcīgu un pieredzējušu jaunu spēlētāju un norāda: “Es uzskatu, ka šī grupa Lietuvas tirgū ienesīs novatoriskus risinājumus un vēl vairāk uzlabos veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību.”

“Repharm” šajā darījumā konsultēja “Baltic Partners” (M&A konsultācijas) un “Superia” (M&A konsultācijas), “Cobalt” (juridiskās konsultācijas) un PwC (finanšu un nodokļu konsultācijas), ziņo uzņēmums.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.