Sākums » Jaunākie raksti » Retu trombu gadījumu dēļ ASV iesaka izvēlēties “Pfizer” un “Moderna” vakcīnas, nevis “Johnson & Johnson”

Retu trombu gadījumu dēļ ASV iesaka izvēlēties “Pfizer” un “Moderna” vakcīnas, nevis “Johnson & Johnson”

ASV Slimību kontroles un profilakses centrs (CDC) ieteicis cilvēkiem saņemt “Pfizer” un “Moderna” izstrādātās mRNS tehnoloģijas vakcīnas pret Covid-19, nevis kompānijas “Johnson & Johnson” (J&J) ražoto vakcīnu, kura retos gadījumos ir saistīta ar asinsrezes problēmām.

CDC ceturtdien apstiprināja atjauninātas rekomendācijas, kuras sagatavoja Imunizācijas prakses konsultatīvā padome (ACIP), paužot atbalstu labāk izvēlēties “Pfizer”/”BioNTech” un “Moderna” ražotās vakcīnas, nevis “Johnson & Johnson” vakcīnu.

Centrs norādīja, ka ACIP rekomendācijas pieņemtas pēc jaunāko pierādījumu izskatīšanas par vakcīnu efektivitāti, drošumu un retiem negatīviem gadījumiem, kā arī ņemtas vērā vakcīnu piegādes ASV.

Līdzīgas rekomendācijas izteiktas arī Kanādā, Lielbritānijā un citviet pasaulē.

Vienlaikus ACIP uzsvēra, ka jebkuras vakcīnas saņemšana ir labāka, nekā palikšana nevakcinētam.

CDC paziņojumā informēja, ka cilvēki, kuri nevarēs vai nevēlēsies saņemt mRNS tehnoloģijas vakcīnu arī turpmāk varēs saņemt J&J vakcīnu pret Covid-19.

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) aprīļa vidū uz laiku apturēja “Johnson & Johnson” vienas devas vakcīnas izmantošanu, jo dažiem ar to vakcinētajiem tika novēroti reti trombu veidošanās gadījumi.

Visbiežāk trombi veidojas sievietēm vecumā no 18 līdz 48 gadiem.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*