Sākums » Jaunākie raksti » Rīgas Stradiņa universitāti šoruden absolvēs 140 rezidenti
Rīgas Stradiņa universitāti šoruden absolvēs 140 rezidenti

Rīgas Stradiņa universitāti šoruden absolvēs 140 rezidenti

Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) šogad absolvēs 140 rezidenti, kļūstot par pilntiesīgiem ārstiem, aģentūru LETA informēja RSU.

Starp šīgada absolventiem ir 44 dažādu specialitāšu pārstāvji, tostarp 16 ģimenes ārsti, 11 neatliekamās medicīnas ārsti, deviņi pediatri, astoņi radiologi diagnosti, septiņi anesteziologi reanimatologi un citu specialitāšu pārstāvji. No visiem absolventiem 37 rezidenti savas rezidentūras studijas ir veikuši reģionālajās ārstniecības iestādēs, un ir sagaidāms, ka arī pēc rezidentūras studiju beigām turpinās savas darba gaitas reģionālajās ārstniecības iestādēs.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons norādīja, ka rezidentūras studiju finišs Covid-19 laikā ir apliecinājums šo jauno ārstu rūdījumam un varēšanai, vienlaikus ar studijām pašaizliedzīgi iesaistoties arī cīņā ar pandēmiju. “Nereti tieši uz rezidentiem gūlās viss veselības aprūpes sistēmas smagums, ļoti bieži mūsu rezidenti bija frontes pirmajā līnijā, dežurējot un glābjot cilvēku dzīvības,” viņš uzsvēra.

Ārstu-rezidentu izlaidums notiks piektdien, 24.septembrī, plkst.12.00 RSU aulā, klātesot pašiem absolventiem, viņu mācībspēkiem un augstskolas vadībai. Absolventu ģimenes locekļi, draugi un citi atbalstītāji izlaidumu varēs vērot tiešraidē RSU mājaslapā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.