Sākums » Farmācija » “Rigvir” arī turpmāk būs pieejams visām aptiekām
“Rigvir” arī turpmāk būs pieejams visām aptiekām

“Rigvir” arī turpmāk būs pieejams visām aptiekām

Pretvēža medikaments “Rigvir” arī turpmāk būs pieejams visām aptiekām, ziņo zāļu ražotāja pārstāvji. Šobrīd noslēgts rakstisks līgums ar lieltirgotāju “Medelens” par medikamenta pieejamību, kā arī panākta mutiska vienošanās ar lieltirgotāju “Magnum Medical”, ar kuru drīzumā tiks noslēgts līgums. Abiem lieltirgotājiem jau ir veikta medikamentu piegāde.

Vēl turpinās pārrunas ar zāļu lieltirgotāju “Recipe Plus” un ražotāja pārstāvji cer, ka jau jūlija laikā līgums tiks noslēgts.

Jebkura aptieka var kontaktēties ar lieltirgotājiem, lai iegūtu medikamentu.

Kā iepriekš ziņojām, no šī gada 1. jūlija pretvēža zāļu “Rigvir” cena Latvijas aptiekās tiks izlīdzināta ar šī medikamenta cenām ārvalstu tirgos, kur tas maksā virs 300 eiro. Tam par iemeslu esot pēdējā laikā novērotā tendence, kad neidentificēti ārvalstu spekulanti nekontrolēti iepērk un izved šīs zāles no Latvijas, izmantojot apšaubāmas shēmas, kas var apdraudēt gan “Rigvir” kvalitāti, gan pacientu drošību, paziņojumā masu medijiem pauda profesores Ainas Mucenieces ģimene. Zāļu cenu maiņas periodā “Rigvir” bija paredzēts izplatīt tikai vienā aptiekā – “Medelens”, Latvijas Infektoloģijas centrā, taču jau šobrīd un arī turpmāk zāles ir un būs pieejamas visām Latvijas aptiekām.

Melanomas slimniekiem valsts joprojām turpina kompensēt “Rigvir” iegādi 100% apmērā. Kompensējamais “Rigvir” arī turpmāk tiks izsniegts uz īpašo (sarkano) recepšu pamata, savukārt citiem pacientiem – uz parasto (zilo) recepšu pamata, ja receptes izsniedzējs – ārsts onkologs – būs iekļauts to ārstu sarakstā, kam ir atbilstoša pieredze un profesionālās zināšanas viroterapijas pielietošanā.

 

Elīna Badune

2 komentāri

  1. Nu tas ir tikai normāli, ka viņs buus pieejams visās!!! Cilvēkiem no visas Latvijas nav jāskrien uz vienu aptieku!

  2. Ko tad tā, pēkšņi mainījuši viedokli!?
    Pirms tam rakstīja, ka tikai Medelenam tirgos un vairāk nevienam!?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*