Sākums » Farmācija » Rosina sākt kriminālvajāšanu pret ārstu par psihotropās un narkotiskās vielas saturošu medikamentu nepamatotu izrakstīšanu
Rosina sākt kriminālvajāšanu pret ārstu par psihotropās un narkotiskās vielas saturošu medikamentu nepamatotu izrakstīšanu

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret ārstu par psihotropās un narkotiskās vielas saturošu medikamentu nepamatotu izrakstīšanu

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret ārstu par psihotropās un narkotiskās vielas saturošu medikamentu nepamatotu izrakstīšanu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Piektdien, 20. novembrī, Valsts Policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs prokuratūrai nosūtījis kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 250.panta otrās daļas – par ārstniecības personu, kurš ilgstošā laika periodā plašam pacientu lokam nepamatoti izrakstījis medikamentus, kas satur psihotropās un narkotiskās vielas.

Vaskāne sacīja, ka pirms kāda laika VP Vidzemes reģiona pārvaldē tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 250.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par īpašo recepšu izrakstīšanu psihotropo un narkotisko vielu saturošo medikamentu iegādei bez medicīniskās nepieciešamības.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā, pamatojoties uz iegūtiem pierādījumiem, viena persona tika atzīta par aizdomās turēto personu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāds ārsts Valmierā, ilgstošā laika periodā plašam pacientu lokam izrakstījis īpašās receptes medikamentus, kas satur psihotropās un narkotiskās vielas. Zāles tika izrakstītas bez medicīniskas nepieciešamības lielā apmērā, norādīja policijas pārstāve.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēts sods, kas saistīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības līdz pieciem gadiem nodarboties specialitātē.

Aizdomās turētai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, piebilda Vaskāne.

Policija norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.