Sākums » Jaunākie raksti » RSU notiks Pasaules virusoloģijas biedrības II konference
RSU notiks Pasaules virusoloģijas biedrības II konference
Foto: no RSU arhīva.

RSU notiks Pasaules virusoloģijas biedrības II konference

Šā gada 15.-17.jūnijā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisināsies otrā Pasaules Virusoloģijas biedrības (WSV) konference WSV2023, kurā piedalīsies eksperti no 26 pasaules valstīm no pieciem kontinentiem. Konferences trīs dienu laikā gandrīz 100 pasaules vadošie virusologi 12 tematiskās sesijās iztirzās jautājumus par cilvēku, dzīvnieku un augu vīrusiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta Covid-19 pandēmijas jautājumiem un jaunākajām laboratorijas tehnoloģijām.

“Konference ir nozīmīgs pasaules mēroga zinātnisks notikums, kurā vadošie virusologi dalās pieredzē par jaunākajiem pētījumiem, uzsāk kopīgus projektus un gūst jaunus kontaktus. Esam pagodināti uzņemt šos ekspertus mūsu augstskolā,” uzsver konferences līdzpriekšsēdētāja un WSV padomes locekle RSU asociētā profesore Modra Murovska. “Pēc Covid-19 pandēmijas pasaulē īpaša uzmanība ir pievērsta virusoloģijai. Arī mūsu augstskolas virusologu pētījumi ieņem nozīmīgu vietu RSU zinātnes telpā – īpaši varam atzīmēt autoimūno slimību, centrālās nervus sistēmas slimību un dažādu ar vīrusu infekcijām saistītu multifaktoriālu slimību izpēti.”

Konferences zinātniskajā programmā ir iekļauti īpaši simpoziji par vīrusu pandēmijas draudiem, kā arī sesijas par dažādām virusoloģijas nozarēm, cilvēku, dzīvnieku un augu vīrusiem, gan klīniskajā un lietišķajā virusoloģijā, gan fundamentālajā zinātnē. Izcelta arī One Health pieeja, kas ir integrēta, vienojoša pieeja cilvēku, dzīvnieku un vides veselības līdzsvarošanai un optimizēšanai. Šīs pieejas ietvaros tiek pētīts, kā novērst, prognozēt, atklāt un reaģēt uz globāliem veselības apdraudējumiem, tādiem kā Covid-19 pandēmija.

Konferences gaitā pētnieki apskatīs jautājumus par gripas un koronavīrusiem, flavivīrusiem, herpesvīrusiem un citiem vīrusiem, kā arī vīrusu infekciju diagnostiku. Tāpat tiks spriests par aktualitātēm dzīvnieku un augu vīrusu izpētē. Liela konferences dienaskārtības daļa būs veltīta Covid-19 pandēmijas un vakcīnu jautājumiem. Nozīmīgu lekciju prezentēs Aruns Kumars (Arun Kumar) no Norvēģijas Epidēmijas gatavības inovāciju koalīcijas par 100 dienu misiju cīņai ar nākotnes pandēmijām.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*