Sākums » Farmācija » Sabiedriskajā apspriedē skatīs grozījumus zāļu marķēšanas kārtībā
Sabiedriskajā apspriedē skatīs grozījumus zāļu marķēšanas kārtībā

Sabiedriskajā apspriedē skatīs grozījumus zāļu marķēšanas kārtībā

2015. gada 27. martā Veselības ministrijā (VM) notiks sabiedriskā apspriede par plānotajiem grozījumiem Ministru kabineta 2006. gada 17. janvāra noteikumos Nr.57 “Noteikumi par zāļu marķēšanas kārtību un zāļu lietošanas instrukcijai izvirzāmajām prasībām”. Ar jaunajiem grozījumiem plānots ieviest vairākas jaunas prasības, kā arī atvieglot dažas esošās zāļu marķējumam.

Tā, piemēram, paredzēts ieviest prasību marķēt zāles, kuras piegādā slimnīcām, ar uzrakstu uz iepakojuma “Iepakojums slimnīcai. Nav paredzēts pārdošanai”. Tas ieviešams līdz 2016.gada 1.janvārim. Tāpat plānots pastiprināti norādīt aptiekas tiesības dalīt tiešo zāļu iepakojumu, piemēram, ja jāizsniedz receptē izrakstītas tabletes, bet zāļu oriģinālajā iepakojumā (“pudelītē”) to skaits pārsniedz pacientam nepieciešamo zāļu daudzumu. Līdz ar to arī paredzēts konkretizēt zāļu marķēšanas prasības aptiekā gadījumos, ja aptiekā dala zāļu iepakojumu.

Grozījumu ietvaros arī plānots konkretizēt terminus attiecībā uz zāļu iepakojumu definēšanu, lai izslēgtu nepareizu interpretāciju, ņemot vērā terminu skaidrojumu Iepakojuma likumā.

Tāpat ar grozījumiem tiek konkretizētas pieļaujamās atšķirības starp paralēli importētām zālēm un attiecīgajām references zālēm, kā arī ieviestas citas zāļu marķējumu skarošas prasības.

Ar noteikumu grozījumu projektu var iepazīties zemāk pievienotajā dokumentā:

 vmnot_110315_mk57_120315docx

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.