Sākums » Farmācija » Saeima lems par divu jaunu psihoaktīvo vielu kontrolēšanu

Saeima lems par divu jaunu psihoaktīvo vielu kontrolēšanu

Kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu plānots papildināt ar divām jaunām vielām, kas rada draudus sabiedrības veselībai un drošībai, paredz izskatīšanai komisijās nodotie grozījumi likumā Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību.

Šīm vielām kopš pērnā gada 5.novembra Latvijā ir noteikts pagaidu aizliegums, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Slimību profilakses un kontroles centram ir tiesības uz 12 mēnešiem aizliegt vai ierobežot tādu jaunu psihoaktīvu vielu vai tās saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu, kuras nav iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos un par kurām ir iegūta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas vai saņemts tiesu ekspertīžu iestādes atzinums par jaunām psihoaktīvām vielām.

Tagad Veselības ministrija tās rosina iekļaut Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu sarakstā. Ministrija skaidro, ka abu vielu un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā. Tāpat, atskaitot zinātniskos pētījumus, nav norāžu par to izmantošanu rūpniecībā vai saimnieciskajā darbībā, kā arī nav zināmas vispāratzītas vai apstiprinātas šo vielu ārstnieciskās vērtības vai pielietojums.

Sarakstā plānots iekļaut vielu “furanyl UF-17”, kas ir opioīds. Agrīnās brīdināšanas sistēmā saņemts brīdinājuma ziņojums par vielas “furanyl UF-17” identifikāciju Apvienotajā Karalistē.

Arī otra viela “2F-viminol” ir opioīds, kas identificēta Zviedrijā un arī par to saņems ziņojums Agrīnās brīdināšanas sistēmā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.