Sākums » Farmācija » Saeima nolemj, ka vakcināciju pret Covid-19 drīkstēs veikt arī farmaceiti
Saeima nolemj, ka vakcināciju pret Covid-19 drīkstēs veikt arī farmaceiti

Saeima nolemj, ka vakcināciju pret Covid-19 drīkstēs veikt arī farmaceiti

Saeimas šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā, atļaujot vakcināciju veikt arī farmaceitiem atbilstoši Ministru kabineta noteiktajām prasībām.

Ministru kabinets noteiks profesionālās kompetences prasības farmaceitiem, kuri veiks vakcināciju.

Savukārt līdz šim bija noteikts, ka vakcināciju drīkst veikt tikai sertificēta ārstniecības persona.

Pieņemtos grozījumus virzīja parlamenta Sociālo un darba lietu komisija, un tie arī nosaka, ka ārstniecības personai vai farmaceitam, kurš konstatējis vakcinācijas izraisītās komplikācijas, ir pienākums nekavējoties ziņot par to Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

Deputāti skaidro, ka, nodrošinot vakcinācijas iespēju aptiekās pret Covid-19 infekciju, sezonālo gripu un ērču encefalītu, tiktu atvieglots arī ģimenes ārstu darbs, mazinot pārslodzes risku, ko rada resursu patēriņš ar Covid-19 infekciju slimojošo pacientu ārstēšanu.

Pieņemtā likuma anotācijā norādīts, ka pēc vairāku Eiropas valstu pieredzes farmaceitu iesaistei vakcinācijā ir novēroti ieguvumi gan pacientam, gan veselības aprūpes sistēmai.

www.farmacija-mic.lv

 

 

 

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.