Sākums » Farmācija » Saeimas apakškomisijas sēdē paustie viedokļi par aptieku lojalitātes kartēm raisa diskusijas publiskajā telpā
Saeimas apakškomisijas sēdē paustie viedokļi par aptieku lojalitātes kartēm raisa diskusijas publiskajā telpā

Saeimas apakškomisijas sēdē paustie viedokļi par aptieku lojalitātes kartēm raisa diskusijas publiskajā telpā

Sakarā ar nacionālās informācijas aģentūras LETA iepriekš publiskoto ziņu par Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdi, virtuālajā vidē raisījusies diskusija par sēdē paustajiem viedokļiem.

Jau ziņojām, ka 27. maijā notikušajā sēdē deputāti, Veselības ministrijas (VM) un farmācijas nozares pārstāvji apsprieda normatīvajos aktos plānotos grozījumus, kas paredz aizliegt aptiekās izmantot klientu kartes un lojalitātes programmas.

Kā ziņoja LETA, VM Farmācijas departamenta direktors Jānis Zvejnieks skaidrojis, ka aptiekās nopērkamās preces, piemēram, higiēnas piederumi, esot ar 200% uzcenojumu, ko klientu kartes sniegtās atlaides tāpat nepielīdzina šo preču cenai citās tirdzniecības vietās. Kā portāla www.farmacija-mic.lv redakcijai atklāja J. Zvejnieks, viņš neesot sēdē minējis šādus skaitļus, vien paudis, ka bieži higēnas preces ar atlaidi aptiekā ir dārgākas nekā citās mazumtirdzniecības vietās.

Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) viceprezidents Valdis Pirsko (attēlā), kas arī piedalījās sēdē, portālam pastāstīja, ka apakškomisija bijusi ieinteresēta par minēto jautājumu, taču Ministru kabineta noteikumi nav apakškomisijas tieši izskatāmo jautājumu lokā. Pēc V. Pirsko teiktā, apakškomisijas vadītājs Vitālijs Orlovs esot bijis labvēlīgi noskaņots pret plānotajiem grozījumiem, uzsverot, ka šis ir nozares profesionāļiem risināms jautājums. Turklāt Orlovs bildis, ka sabiedrības viedoklis par to ir pakārtots, minot piemēru, ka liela daļa sabiedrības arī varētu iestāties par atļauju recepšu zāles izplatīt bez receptes, taču tas nebūtu mērķtiecīgi un pamatoti.

V. Pirsko arī sacīja, ka sēdes laikā neesot izskanējis ierosinājums par vēl kādu tikšanos apakškomisijas ietvaros šī jautājuma risināšanai, bet J. Zvejnieks sēdē apliecinājis, ka šī jautājuma publiskā apspriešana turpināsies.

“Orlovs arī uzsvēra, ka tas, ka Farmācijas jomas konsultatīvā padomē šos grozījumus atbalstīja 10 no 11 klātesošajiem padomes locekļiem, ir īpašs gadījums, jo šāda vienprātība šai padomē esot reta,” portālam atklāja V. Pirsko.

Jau ziņojām, ka VM ierosinājusi veikt grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 288 “Aptieku darbības noteikumi”, kur vienlaikus ar citiem grozījumiem paredzēts ieviest aizliegumu aptiekās klientu piesaisti īstenot ar dažādu lojalitātes programmu un klientu karšu palīdzību. VM uzskata, ka aptieku konkurence ir realizējama, pirmkārt, nodrošinot kvalitatīvu farmaceitisko aprūpi, piesaistot pastāvīgos klientus ar profesionālu kompetenci, aptiekā pieejamo pakalpojumu sortimentu, apkalpošanas un konsultāciju kvalitāti un zāļu lietošanas uzraudzību.

Elīna Badune

E. Badunes foto.

Viens komentārs

  1. LETA ko, sagroza faktus? Nav labi, nav labi. Paldies redakcijai par šo!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.