Sākums » Farmācija » Saeimas komisija atbalsta iniciatīvu par kompensējamām zālēm melanomas pacientu ārstēšanai

Saeimas komisija atbalsta iniciatīvu par kompensējamām zālēm melanomas pacientu ārstēšanai

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 25.septembrī, nolēma atbalstīt kolektīvā iesnieguma “Valstij atbalstīt smagās slimības melanomas slimniekus, kā tas ir Lietuvā un Igaunijā” tālāku virzību.

Saeimā iesniegto kolektīvo iesniegumu parakstījuši 10 417 pilsoņi, un tajā iniciatīvas autori aicina parlamentu rast finansējumu melanomas pacientu ārstēšanai nepieciešamo medikamentu kompensēšanai no valsts budžeta, ziņo Saeimas Preses dienests.

Iniciatīvas autori aicina pārskatīt Nacionālā veselības dienesta lēmumus par melanomas ārstēšanas zālēm un kompensējamo zāļu A, B un C sarakstus, izslēdzot nosacījumu, ka medikamenti izrakstāmi iepriekš neārstētiem pacientiem. Tādējādi tiktu nodrošināta melanomas sākotnējā terapija tāpat, kā citās Eiropas valstīs, tostarp Lietuvā un Igaunijā, teikts kolektīvajā iesniegumā.

Mandātu komisija sagatavojusi lēmuma projektu un nolēmusi aicināt Saeimu 26.septembra sēdē iniciatīvu nodot izskatīšanai Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, informē komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.