Sākums » Farmācija » Saeimas komisija varētu spriest par atļauju vakcināciju pret Covid-19 veikt arī farmaceitiem
Saeimas komisija varētu spriest par atļauju vakcināciju pret Covid-19 veikt arī farmaceitiem

Saeimas komisija varētu spriest par atļauju vakcināciju pret Covid-19 veikt arī farmaceitiem

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien, 23. novembrī, otrajā lasījumā varētu skatīt grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā, kas atļautu vakcināciju veikt arī farmaceitiem, kuri būs ieguvuši zināšanas un praktiskās iemaņas vakcinācijas veikšanā.

Komisijas sēdes norisi un iespējamo laiku var ietekmēt Saeimā plānotā darba turpināšana pie valsts budžeta vidēja termiņa budžeta likumprojekta izskatīšanas.

Likuma grozījumos iesniegti arī priekšlikumi par administratīvo sodu jaunu regulējumu epidemioloģiskās kārtības pārkāpšanas gadījumā.

Kā ziņots, pašlaik likumā noteikts, ka vakcināciju drīkst veikt tikai sertificēta ārstniecības persona.

Grozījumus virza Sociālo lietu komisija, kura likumprojektā rosina arī noteikt, ka ārstniecības personai vai farmaceitam, kurš konstatējis vakcinācijas izraisītās komplikācijas, ir pienākums nekavējoties ziņot par to Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

Deputāti skaidro, ka, nodrošinot vakcinācijas iespēju aptiekās pret Covid-19 infekciju, sezonālo gripu un ērču encefalītu tiktu atvieglots arī ģimenes ārstu darbs, mazinot pārslodzes risku, ko rada resursu patēriņš ar Covid-19 infekciju slimojošo pacientu ārstēšanu.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka pēc vairāku Eiropas valstu pieredzes farmaceitu iesaistei vakcinācijā ir novēroti ieguvumi gan pacientam, gan veselības aprūpes sistēmai.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.