Sākums » Ārzemēs » “Sanofi” bijušais izpilddirektors Vībahers saņems gandrīz 6 miljonu eiro kompensāciju
“Sanofi” bijušais izpilddirektors Vībahers saņems gandrīz 6 miljonu eiro kompensāciju

“Sanofi” bijušais izpilddirektors Vībahers saņems gandrīz 6 miljonu eiro kompensāciju

Farmācijas uzņēmuma “Sanofi” tikko atlaistais galvenais izpilddirektors Kriss Vībahers (Chris Viehbacher) saņems ievērojamu atlaišanas kompensāciju, ziņo nozares starptautiskie mediji. Saskaņā ar darba līgumu, viņš saņems 24 mēnešu fiksēto atalgojumu plus 24 mēnešu mainīgo atalgojuma daļu. Balstoties uz 1,26 miljonus eiro lielās 2014. gada pamatalgas un 2013. gada 1,7 miljonus eiro vērtās atalgojuma mainīgās daļas, Vībahera atlaišanas kompensācija kopā veido gandrīz 6 miljonus eiro.

Taču saskaņā ar “Sanofi” gada pārskatu, pilnu summu Vībahers saņems tikai tad, ja uzņēmums iepriekšējos trīs gados būs sasniedzis uzstādītos darbības mērķus.

Tas nozīmē izpildītas vismaz divas no trim iespējām – tīrā peļņa pret tīrajiem pārdošanas ienākumiem – vismaz 15%, naudas plūsma pret tīrajiem pārdošanas ienākumiem – vismaz 18% un tīro pārdošanas ienākumu pieaugums, kas vienāds vai augstāks par kopējo ražošanas apjomu.

Turklāt Vībahera atlaišanas kompensācijai ir jābūt bez brīvas izvēles iespējām un saistītai ar valdības vai stratēģijas izmaiņām. Valde paziņojusi, ka uzņēmums pieturēsies pie savas šī brīža stratēģijas. Nekur nav pieminēta akciju piešķiršanas garantija saistībā ar Vībahera aiziešanu no amata.

Runājot par jebkāda apjoma pensijām, kas ietilpst “Sanofi” plānā, Vībaheram klāsies plāni. Lai varētu pretendēt uz naudas izmaksām, sava karjera viņam būtu jābeidz šajā uzņēmumā.

Lai paskaidrotu sīkāk, jāatceras “AstraZeneca” izpilddirektors Deivids Brennans, kas aizgāja no uzņēmuma 2012.gadā. Saistībā ar akciju garantiju, kas ietver arī atlaišanas pabalstus un pensijas, viņš ieguva 52 miljonus eiro. Savukārt bijušais “Novartis” izpilddirektors Daniels Vasella bija paredzējis iegūt atlaišanas kompensāciju 62,5 miljonu eiro apmērā, līdz sabiedrības protesti pārliecināja uzņēmuma padomi samazināt šo naudas summu līdz 4,2 miljoniem eiro. Arī Vībahera priekštecis Žerārs Lefērs tobrīd gaidīja naudas izmaksas paketi 8,1 miljonu eiro apmērā.

Sagatavoja Paula Vītoliņa

Ziņu avots:  http://www.fiercepharma.com

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*