Sākums » Farmācija » Sniegta jauna informācija par ļoti retiem transversā mielīta gadījumiem saistībā ar Covid-19 vakcīnām
Sniegta jauna informācija par ļoti retiem transversā mielīta gadījumiem saistībā ar Covid-19 vakcīnām

Sniegta jauna informācija par ļoti retiem transversā mielīta gadījumiem saistībā ar Covid-19 vakcīnām

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu drošuma komiteja (PRAC) ir ieteikusi veikt izmaiņas “Vaxzevria” un “COVID-19 Vaccine Janssen” zāļu informācijā (lietošanas instrukcijā un zāļu aprakstā), ietverot brīdinājumu veselības aprūpes speciālistiem un personām, kuras saņem šīs vakcīnas, par ļoti retiem transversā mielīta (TM) gadījumiem pēc vakcinācijas. TM ir pievienots arī šo vakcīnu blakņu sarakstam ar norādi, ka TM rašanās biežums nav zināms.

TM ir reta neiroloģiska slimība, ko raksturo vienas vai abu muguras smadzeņu pušu iekaisums. Tas var izraisīt vājumu rokās vai kājās, jušanas traucējumus (piemēram, tirpšanu, nejutīgumu, sāpes vai sāpju sajūtas zudumu) vai urīnpūšļa un zarnu darbības traucējumus.

Komiteja ir izvērtējusi pieejamo informāciju par visā pasaulē ziņotajiem gadījumiem, tostarp Eiropas iespējamo blakusparādību datubāzē (EudraVigilance) iekļautos gadījumus un zinātniskajā literatūrā pieejamos datus par abām vakcīnām [skat. šeit]. PRAC ir secinājusi, ka starp šīm abām vakcīnām un transverso mielītu pastāv vismaz iespējama cēloņsakarība. Abu vakcīnu guvuma un riska samērs saglabājas  nemainīgs.

Veselības aprūpes speciālistiem jāpievērš uzmanība TM pazīmēm un simptomiem, ļaujot agrīni noteikt šo diagnozi un uzsākt atbilstošu ārstēšanu. Personām, kuras saņēmušas kādu no šīm vakcīnām, ieteicams nekavējoties vērsties pēc medicīniskas palīdzības šīs slimības simptomu attīstības gadījumā.

EZA turpinās stingri uzraudzīt šo jautājumu un sniegs turpmākus paziņojumus, ja būs pieejama jauna informācija.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.