Sākums » Ārzemēs » Šogad Pasaules veselības diena veltīta medmāsām un vecmātēm
Šogad Pasaules veselības diena veltīta medmāsām un vecmātēm

Šogad Pasaules veselības diena veltīta medmāsām un vecmātēm

Kopš 1950. gada, pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ierosinājuma, 7.aprīlis visā pasaulē tiek atzīmēts kā Pasaules veselības diena. Ik gadu šajā dienā sabiedrības uzmanība tiek vērsta uz kādu aktuālu sabiedrības veselības problēmu un tiek aizsākti pasākumi un akcijas, kas turpinās vēl ilgi pēc pašas Veselības dienas izskaņas.

Šogad Pasaules veselības dienas galvenā tēma ir atbalsts medicīnas māsām un vecmātēm. PVO šādi rosina novērtēt medmāsu un vecmāšu darbu un vēlas atgādināt pasaules valstu vadītājiem par šo medicīnas profesionāļu būtisko lomu pasaules veselībā.

Medmāsas un citi veselības aprūpes darbinieki ir arī priekšējās frontes līnijās cīņā ar COVID-19 – tie nodrošina augstas kvalitātes, cieņpilnu ārstēšanu un aprūpi, ved dialogu ar sabiedrību, lai mazinātu bailes un risinātu svarīgus jautājumus, un dažos gadījumos vāc arī datus klīniskiem pētījumiem.

Šajā Starptautiskajā medmāsu un vecmāšu gadā Pasaules veselības dienā tiks uzsvērts māsu šī brīža statuss visā pasaulē. PVO un tās partneri valstīm sniegs virkni ieteikumu, lai stiprinātu medmāsu un vecmāšu darbaspēku.

PVO uizsver, ka tas ir ļoti svarīgi, ja mēs vēlamies sasniegt ikvienas valsts un globālos mērķus, kas saistīti ar vispārēju veselības aprūpes pieejamību, mātes un bērna veselību, infekciju un citām (tostarp – garīgās veselības) slimībām, gatavību un reaģēšanu ārkārtas situācijās, pacientu drošību un integrētu, uz cilvēkiem vērstu aprūpi.

PVO  aicina atbalstīt Pasaules veselības dienu, lai nodrošinātu, ka māsu un vecmāšu darbaspēks ir pietiekams visiem nepieciešamās veselības aprūpes saņemšanai.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.