Sākums » Farmācija » Sprieduma izpildei atceļ apķīlājumu “Olainfarm” rīcībā esošajām zālēm “Midolat”
Sprieduma izpildei atceļ apķīlājumu “Olainfarm” rīcībā esošajām zālēm “Midolat”

Sprieduma izpildei atceļ apķīlājumu “Olainfarm” rīcībā esošajām zālēm “Midolat”

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta 13. maijā apmierināja AS “Olainfarm” pieteikumu par pagaidu tiesiskās aizsardzības līdzekļa atcelšanu tiesvedībā ar citu zāļu ražotāju – AS “Grindeks”.

AT atcēla apķīlājumu “Olainfarm” rīcībā esošajām zālēm, kas marķētas ar vārdiskajiem apzīmējumiem “Midolat” latviešu un krievu valodā, un noteica, ka apķīlātās preces iznīcināmas piecu dienu laikā no vakardienas lēmuma, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

AS “Olainfarm” pieteikumus bija iesniegusi, jo 18.martā stājies spēkā apelācijas instances tiesas spriedums šajā tiesvedībā. Lēmumu daļā par sprieduma izpildes kārtības grozīšanu var pārsūdzēt desmit dienu laikā no pieņemšanas dienas AT Civillietu departamentam.

Jau ziņots, ka janvārī AT daļēji apmierināja “Grindeks” prasību pret “Olainfarm”, aizliedzot atbildētājai uz precēm lietot vārdiskos apzīmējumus “Mildronāts”, “Midolat”, kirilicā lietoto “Midolat”. Tāpat toreiz tika atzīta par spēkā neesošu preču zīmes “Midolat”, kirilicā lietoto “Midolat” reģistrācija no tās reģistrācijas dienas attiecībā uz farmaceitisko preparātu preču klasi.

Spriedums noteica aizliegt “Olainfarm” izmantot vārdiskos apzīmējumus “Mildronāts”, “Midolat”, kirilicā lietoto “Midolat” attiecībā uz farmaceitiskajiem preparātiem, tostarp aizliegt atbildētājai minēto apzīmējumu lietošanu uz precēm vai to iepakojuma, preču piedāvāšanu, laišanu tirgū vai uzglabāšanu šādiem nolūkiem saistībā ar šiem apzīmējumiem, preču importu vai eksportu saistībā ar šiem apzīmējumiem, minēto apzīmējumu izmantošanu lietišķajos dokumentos un reklāmā.

“Olainfarm” tika uzlikts pienākums iznīcināt visas zāles un to iepakojumu, kas marķēti ar vārdiskajiem apzīmējumiem “Mildronāts”, “Midolat”, kirilicā lietoto “Midolat” viena mēneša laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas. Tomēr prasība tika noraidīta pārējā daļā par zaudējumu atlīdzības, morālā kaitējuma atlīdzības un likumisko procentu piedziņu un pienākuma uzlikšanu atsaukt un pilnībā izņemt no tirdzniecības zāles, kas marķētas ar vārdiskajiem apzīmējumiem “Midolat” un kirilicā lietoto “Midolat”.

No “Olainfarm” par labu “Grindeks” tika piedzīti tiesāšanās izdevumi 4919,99 eiro apmērā, kā arī tika piedzīta valsts labā valsts nodeva 1138 eiro apmērā.

Tāpat AT noraidīja “Olainfarm” pretprasību pret “Grindeks” par preču zīmju “Mildronāts”, kirilicā lietoto “Midolat” un Eiropas Kopienas preču zīmes “Mildronate” reģistrāciju atzīšanu par spēkā neesošām, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*