Sākums » Farmācija » Stājas spēkā ministru kabineta noteikumi par Latvijā kontrolējamo neklasificēto vielu apriti

Stājas spēkā ministru kabineta noteikumi par Latvijā kontrolējamo neklasificēto vielu apriti

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2019. gada 5. novembrī stājās spēkā Ministru kabineta 2019. gada 29. oktobra noteikumi Nr. 505 “Latvijā kontrolējamo neklasificēto vielu aprites kārtība”, kuri nosaka  Latvijā kontrolējamo neklasificēto vielu aprites kārtību un kārtību, kādā Zāļu valsts aģentūrai sniedzama informācija par darījumiem ar neklasificētām vielām. Šo noteikumu mērķis ir regulēt neklasificēto vielu apriti Latvijā, lai mazinātu iespējas neklasificētās vielas izmantot narkotiku izgatavošanai.

Latvijā kontrolējamās neklasificētās vielas atbilst Eiropas Parlamenta un Padomes 2004.gada 11.februāra Regulas (EK) Nr.273/2004 par narkotisko vielu prekursoriem (turpmāk – regula Nr.273/2004) 2.panta b) apakšpunktā norādītajai definīcijai – tā ir jebkura viela, attiecībā uz kuru ir konstatēts, ka, lai gan tā nav iekļauta regulas Nr.273/2004 1.pielikumā, to izmanto narkotisko vai psihotropo vielu nelikumīgai izgatavošanai.

ZVA saskaņā ar Padomes 2004. gada 22. decembra Regulas (EK) Nr.111/2005, ar ko paredz noteikumus par uzraudzību attiecībā uz narkotisko vielu prekursoru tirdzniecību starp Kopienu un trešajām valstīm  26.panta 3.b punktu, un regulas Nr.273/2004 9.panta 3.punktu veido un uztur Latvijā kontrolējamo neklasificēto vielu sarakstu un  publicē to tīmekļa vietnes www.zva.gov.lv sadaļas “Normatīvie akti” apakšsadaļā  “Narkotiskās, psihotropās vielas un prekursori”.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.