Sākums » Aktuāli » Stiprina zāļu pieejamību un uzraudzību
Stiprina zāļu pieejamību un uzraudzību

Stiprina zāļu pieejamību un uzraudzību

Lai veicinātu zāļu un medicīnas ierīču uzraudzību un pieejamību, Saeima ceturtdien, 20.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Farmācijas likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Likumā nostiprinātas aptiekas tiesības izplatīt zāles citai aptiekai. Kā atzīmē likumprojekta autori, praksē aptiekas atsevišķos gadījumos to jau veic, ja vienas aptiekas krājumos konkrētās zāles ir beigušās vai kāda aptieka zāles izgatavo uz vietas. Tas veicinās iespēju pacientam saņemt zāles tuvāk savai dzīvesvietai, un tas īpaši attiecināms uz situāciju reģionos un mazajām aptiekām.

Tāpat precizēta norma par aptiekas tiesībām iepirkt zāles no citu Eiropas Savienības dalībvalstu vai Eiropas Ekonomikas zonas zāļu ražotājiem un importētājiem, lai nodrošinātu ātrāku zāļu saņemšanu pacientiem, skaidro Saeimas Preses dienests.

Būtiska valsts, sabiedrības, vides vai cita apdraudējuma gadījumā starptautiska organizācija vai cita ārvalsts institūcija, kas nav farmaceitiskās darbības uzņēmums, vienojoties ar Veselības ministriju, varēs piegādāt zāles uz Latviju. Attiecībā uz veterinārajām zālēm piegādātājam būs jāvienojas ar Zemkopības ministriju. Līdz šim likums šādu iespēju neparedzēja, un, kā atzīmē likumprojekta autori no Veselības ministrijas, tas radīja zāļu nepieejamības risku apdraudējumu gadījumā.

www.farmacija-mic.lv

 

 

 

 

 

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*