Sākums » Farmācija » Straujuma: VM pietiek naudas jaunu ātrās palīdzības mašīnu iegādei
Straujuma: VM pietiek naudas jaunu ātrās palīdzības mašīnu iegādei

Straujuma: VM pietiek naudas jaunu ātrās palīdzības mašīnu iegādei

Ātrās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļu iepirkumam acīmredzot pietiek naudas Veselības ministrijas (VM) iekšienē, jo ministrs Guntis Belēvičs nav vērsies valdībā ar lūgumu pēc papildu finansējuma, 7. janvārī LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Budžets ir apstiprināts, un ministram jārēķinās ar to, kas ir viņa rīcībā. Mums nav papildu naudas mēnesi pēc budžeta apstiprināšanas, un es ticu, ka ministrs rēķinās, ka viņam ir šie līdzekļi iekšēji veselības nozarē. Man nav pieprasījuma no ministra par papildu līdzekļiem, līdz ar to es domāju, ka ministrs zina,” sacīja valdības vadītāja.

Straujuma atzīmēja, ka Belēvičs vēl nav viņu iepazīstinājis ar precīziem aprēķiniem attiecībā uz izsludināto ātrās palīdzības automašīnu iepirkumu, tomēr tuvākajā laikā šie aprēķini tikšot iesniegti valdībā.

Kā ziņots, vakar pēc koalīcijas padomes sēdes Straujuma atkārtoti uzsvēra, ka VM jāspēj ekonomiski pamatot automašīnu pirkšanu, un tad ministri varētu atbalstīt šo risinājumu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) izsludinājis konkursu par 40 jaunu operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu iegādi līzingā. Kā liecina informācija par iepirkumu NMPD mājaslapā, pretendentiem ir jāsagatavo divi piedāvājuma varianti – pirmajā variantā jāparedz, ka NMPD veic pirmo iemaksu 10% apmērā no piedāvātās līgumsummas par 40 automašīnām, bet otrajā variantā jāparedz, ka pirmā iemaksa būtu 15% apmērā. Piedāvājumus konkursam var iesniegt līdz 2015.gada 2.februārim.

Konkurss tika izsludināts, vēl pirms valdība ir lēmusi par labu šādam risinājumam. VM pārstāvis Oskars Šneiders skaidro, ka ministrija lēmumprojektu par atteikšanos no ātrās palīdzības automašīnu izmantošanas ārpakalpojumā un to iepirkšanu līzingā izskatīšanai valdībā virzīs, kad iecerētais lēmums būs saskaņots ar Finanšu un Tieslietu ministrijām.

Jautājums par to, kā valstij nodrošināt operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus Rīgas reģionā, ir bijis asu diskusiju objekts. Ilgus gadus valsts šos pakalpojumus pirka ārpakalpojumā no “Rīgas Sanitārā transporta autobāzes”, taču Valsts kontrole un atsevišķi politiķi ir norādījuši, ka valsts šādi ievērojami pārmaksā.

 

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.