Sākums » Ārzemēs » “Tamro Latvija” īpašnieks “PHOENIX Group” kļuvis par Eiropā lielāko farmācijas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumu
“Tamro Latvija” īpašnieks “PHOENIX Group” kļuvis par Eiropā lielāko farmācijas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumu
Leons Jankelevičs. Foto - Džeiks Farra (Jake Farra).

“Tamro Latvija” īpašnieks “PHOENIX Group” kļuvis par Eiropā lielāko farmācijas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumu

“Tamro Latvija” īpašnieks ir iegādājies farmācijas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmuma “McKesson Europe” daļas, tādējādi nodrošinot sev Eiropā lielākā farmācijas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmuma pozīciju. Tā savā paziņojumā presei raksta “Tamro Latvija”. Darījums tika noslēgts 2022. gada 31. oktobrī pēc atļaujas saņemšanas no iesaistīto valstu konkurences uzraudzības iestādēm.

Saskaņā ar 2021. gada jūlijā noslēgto pirkuma līgumu starp “McKesson” un PHOENIX, darījums ietver “McKesson” uzņēmumus Beļģijā, Francijā, Īrijā, Itālijā, Portugālē un Slovēnijā, kā arī Eiropas galveno mītni, finanšu pakalpojumu centru Lietuvā, Vācijas uzņēmumu “Recucare GmbH” un mazākuma daļu kopuzņēmumā “Brocacef Groep” Nīderlandē.

Ar šo iegādi PHOENIX grupa ienāk jaunos veselības aprūpes tirgos – Beļģijā, Īrijā, Portugālē un Slovēnijā, vienlaikus paplašinot savu pašreizējo darbību Francijā un Itālijā. Pēc iegādes grupa tagad ir pārstāvēta 29 valstīs, tai ir vairāk nekā 45 000 darbinieku, 224 uzņēmumi, kas darbojas farmācijas vairumtirdzniecības un pirmsvairumtirdzniecības jomā, kā arī vairāk nekā 3200 grupai piederošu aptieku un 17 000 partneru aptieku. Tādējādi PHOENIX grupa nostiprina savas pozīcijas kā Eiropas vadošais farmācijas vairumtirgotājs, aptieku operators un pakalpojumu sniedzējs farmācijas nozarē.

Pēc “Tamro Baltics” izpilddirektora Leona Jankeleviča teiktā, piederība augošai starptautiskai grupai sniedz konkurētspējas priekšrocības arī uzņēmumam “Tamro”, kas darbojas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. “Grupa bija Eiropas līderis arī pirms iegādes, taču tagad šī pozīcija ir vēl vairāk nostiprinājusies un mēs neapstrīdami esam Nr. 1 Eiropā. Tas nozīmē, ka esam vēl vērtīgāks partneris farmācijas nozarei, un tas mums paver arī jaunas biznesa iespējas Baltijā,” komentē L. Jankelevičs. “Būdami daļa no Eiropas lielākā nozares uzņēmuma, mēs iegūstam pieeju jaunām idejām, kas palīdz tālāk attīstīt mūsu esošos pakalpojumus un digitālos risinājumus gan vairumtirgotājiem, gan BENU Aptieku klientiem, kā arī paaugstināt vietējās organizācijas efektivitāti. Finanšu pakalpojumu centrs Lietuvā sākotnēji turpinās darboties tā pašreizējā formā,” uzsver L. Jankelevičs.

“Tamro Baltics” ir PHOENIX grupas daļa. PHOENIX grupa, kuras galvenā mītne atrodas Manheimā, Vācijā, ir Eiropas līderis farmācijas vairumtirdzniecības, aptieku mazumtirdzniecības un farmācijas nozares pakalpojumu jomā. Uzņēmums darbojas 29 Eiropas tirgos, ikdienā apgādājot aptiekas, slimnīcas un medicīnas iestādes ar medikamentiem un veselības aprūpes produktiem no 224 izplatīšanas centriem, un tā vairāk nekā 45 000 darbinieku sniedz būtisku ieguldījumu visaptverošas veselības aprūpes nodrošināšanā.

PHOENIX grupa 17 Eiropas valstīs pārvalda vairāk nekā 3200 savu aptieku, tostarp BENU Aptiekas Latvijā, kurās vairāk nekā 195 miljoni pacientu gadā papildus medikamentiem saņem arī farmaceitu konsultācijas. PHOENIX grupa piedāvā arī partnerības un sadarbības programmas 17 000 aptieku, tostarp aptieka1 aptiekām Latvijā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*