Sākums » Farmācija » Tiesa sāk izskatīt “Olainfarm” prasību pret uzņēmuma bijušajiem valdes locekļiem

Tiesa sāk izskatīt “Olainfarm” prasību pret uzņēmuma bijušajiem valdes locekļiem

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien plkst. 10.00 slēgtā sēdē sāk skatīt zāļu ražotājas AS “Olainfarm” valdes prasību pret bijušajiem “Olainfarm” valdes locekļiem, aģentūru LETA informēja tiesā.

“Olainfarm” prasība celta pret bijušajiem valdes locekļiem Oļegu Grigorjevu, Mārtiņu Tambaku, Salvi Lapiņu, Jeļenu Borcovu, Veraniku Dubickaju un Mihailu Raizbergukuri, kuri piedalījušies līguma slēgšanā ar Kipras uzņēmumu “Banestar Management Limited”, prasītāja ieskatā nodarot zaudējumus 26 067 760 eiro apmērā.

“Olainfarm” valde 2019.gada aprīlī padziļināti iepazinās ar uzņēmuma saimniecisko darbību un noslēgtajiem līgumiem. Tā konstatēja mārketinga ārpakalpojuma darījumus ar Kiprā reģistrētu uzņēmumu “Banestar Management Limited”, kas raisīja šaubas par to iespējami fiktīvo darījumu raksturu, saimniecisko lietderību un pamatotību. Arī līgumu summas neatbilda saņemtajam pakalpojumu apjomam, kā arī mārketinga aktivitātēm nebija atbilstošu apliecinošu dokumentu.

Sākumā sadarbība ar uzņēmumu tika apturēta, pēc tam pārtraukta un par konstatēto uzņēmums vērsās Valsts policijā, kas ierosināja kriminālprocesu, atzīstot “Olainfarm” par cietušo. Aizdomīgie darījumi veikti no 2017.gada 2.janvāra līdz 2019.gada 4.aprīlim.

Lai pārliecinātos par iepriekšējās augstākā līmeņa vadības īstenoto saimniecisko darbību un veikto maksājumu par mārketinga pakalpojumu pamatotību Kipras uzņēmumam, 2019.gada aprīlī pēc krimināllietas procesa virzītāja pieprasījuma “Olainfarm” piesaistīja neatkarīgu, starptautisku revidentu. 2019.gada augustā saņemtajā revidenta ziņojumā norādīts, ka padziļinātajā izpētē tika gūts apstiprinājums – darījuma rezultātā, iespējams, nodarīti zaudējumi “Olainfarm” lielā apmērā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.