Sākums » Farmācija » Turpmāk veterināro zāļu receptēs būs jāievēro vienots deklarēšanas formāts
Turpmāk veterināro zāļu receptēs būs jāievēro vienots deklarēšanas formāts

Turpmāk veterināro zāļu receptēs būs jāievēro vienots deklarēšanas formāts

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus, kas nosaka, ka turpmāk veterināro zāļu receptēs būs jāievēro vienots deklarēšanas formāts.

Lai ieviestu vienotu medikamentu recepšu deklarācijas formātu grozījumi veikti īpašās veterinārās receptes aprites noteikumos un veterināro recepšu noformēšanas un uzglabāšanas kārtībā.

Ministrijā skaidro, ka turpmāk veterinārārstam, izrakstot cilvēkam paredzētās zāles lietošanai dzīvniekam, tas receptē jādeklarē, veicot ierakstu “kaskāde”. Savukārt dzīvniekam izrakstot antimikrobiālās zāles, receptē jāieraksta “profilakse” vai “metafilakse”, ja zāles paredzētas lietot dzīvnieku slimību profilaksei vai metafilaksei.

Vienlaikus veiktie grozījumi liegs izrakstīt recepti vakcīnām, eitanāzijai paredzētām zālēm, vispārējiem anestēzijas līdzekļiem un citiem medikamentiem. ZM uzsver, ka ar šo grupu zālēm darbības drīkst veikt tikai praktizējoši veterinārārsti.

Savukārt noteikumos par recepšu noformēšanas un uzglabāšanas kārtību izmaiņas paredz, ka antimikrobiālo zāļu recepte atbilstoši Eiropas Savienības normatīviem ir derīga piecas dienas.

Tāpat abos noteikumos veikti nelieli redakcionāli precizējumi, norāda ZM.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*