Sākums » Farmācija » Uz laiku ierobežo zāļu “Zinbryta” lietošanu

Uz laiku ierobežo zāļu “Zinbryta” lietošanu

Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) pagaidām ierobežo multiplās sklerozes ārstēšanai paredzēto zāļu “Zinbryta (daklizumabs) lietošanu, atļaujot to lietot tikai pacientiem ar augstas aktivitātes recidivējošu slimību, ja citi ārstniecības līdzekļi nav bijuši efektīvi, un pacientiem, kuriem ir strauji progresējoša, recidivējoša slimība un kuri nevar tikt ārstēti ar citām zālēm, ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Turklāt šīs zāles nedrīkst saņemt pacienti ar aknu bojājumiem, uzsver ZVA. “Zinbryta lietošanu neiesaka sākt pacientiem ar citām autoimūnām slimībām, izņemot multiplo sklerozi, un jāievēro piesardzība, lietojot “Zinbryta kopā ar zālēm, kas var radīt aknu bojājumu. Ārstiem jāturpina rūpīgi uzraudzīt aknu darbību pacientiem, kuri saņem šīs zāles, un jāseko līdzi, vai šiem pacientiem neparādās aknu bojājuma simptomi, norāda ZVA.

Šie ir EMA Farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (PRAC) pagaidu ieteikumi – piesardzības pasākumi, kas izstrādāti, lai nodrošinātu iespējami drošāku turpmāko “Zinbryta lietošanu tajā laikā, kad tiek vērtēts šo zāļu drošums saistībā uz aknu bojājumu risku.

Zinbryta tika reģistrētas Eiropas Savienībā 2016. gada jūlijā ar indikāciju pieaugušu pacientu ar recidivējošām multiplās sklerozes formām (slimība, kuras gadījumā iekaisums bojā ap galvas un muguras smadzeņu šūnām esošo aizsargslāni) ārstēšanai. Latvijā šīs zāles netiek izplatītas.

Papildu informācija ir pieejama EMA tīmekļa vietnē.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*