Sākums » Farmācija » Uz pirmo sēdi sanāk LFB jaunievēlētās institūcijas
Uz pirmo sēdi sanāk LFB jaunievēlētās institūcijas
Latvijas Farmaceitu biedrības 13. valde, Ētikas komisija un Revīzijas komisija sanākušas uz pirmo sēdi. E. Badunes foto.

Uz pirmo sēdi sanāk LFB jaunievēlētās institūcijas

9. decembrī uz savu pirmo sēdi kopā bija sanākusi jaunievēlētā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valde. Sēdē valdes dalībniekiem pievienojās arī biedrības kongresā novembrī ievēlētā Ētikas komisija un Revīzijas komisija. LFB prezidente Dace Ķikute sveica jauno valdi un komisijas, novēlot veiksmīgu darbu.

Kā jau iepriekš ziņots, 6. novembrī notikušajā LFB 13. kongresā tika ievēlēta jauna biedrības valde šādā sastāvā: Inga Gūtmane, Inga Urtāne, Agnese Ritene, Vizma Vīksna,Alla Čudovska, Baiba Duncīte, Nora Krauja, Jeļena Petrišina, Zane Melberga, Lāsma Henkuzena. Valdes kandidāti: Antra Liepiņa un Artūrs Praškilēvičs.

Ētikas komisijā ievēlēti: Kitija Blumfelde, Sigita Čulkstena, Vadims Brižaņs, Zane Džeriņa, Dace Pijola.

Revīzijas komisijā strādās: Aigars Eniņš, Ausma Cēbere un Tatjana Patenko.

Pēc īsas iepazīstināšanas ar sevi jaunievēlēto institūciju dalībnieki arī dalījās ar savām vēlmēm, mērķiem un uzdevumiem saistībā ar darbu valdē vai komisijās. D. Ķikute pauda, ka līdz biedrības 14. kongresam paveicamie galvenie darba uzdevumi izteikti 13. kongresa lēmumā: turpināt nodrošināt valsts deleģētās funkcijas, saglabājot pēctecību; pilnveidot interneta tehnoloģiju risinājumus ērtākai datu apritei; atbalstīt sabiedrības veselību veicinošu aptiekas pakalpojumu attīstību; veicināt farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu vadlīniju izstrādi; veicināt farmaceitu un farmaceita asistentu iekļaušanu veselības aprūpes speciālistu starpdisciplinārajā komandā; atbalstīt un veicināt valsts apmaksāta farmaceitiskās aprūpes pakalpojuma ieviešanu; veicināt biedru iesaisti un līdzdarbošanos biedrības darbā; pilnveidot ārējo un iekšējo komunikāciju; uzturēt starptautisko sadarbību; uzturēt sadarbību ar universitātēm un koledžām, ārstu, farmaceitu un pacientu sabiedriskajām organizācijām un pārējiem sadarbības partneriem, kā arī uzturēt Latvijas farmācijas vēsturiskās tradīcijas un attīstīt tās sadarbībā ar Farmācijas muzeju.

Jaunā valde ievēlēja divus viceprezidentus: Ingu Gūtmani un Vizmu Vīksnu.

Sēdē tika apstiprināts Ētikas komisijas nolikums ar tajā ieviestajām izmaiņām par komisijas skaitlisko sastāvu – šajā sasaukumā Ētikas komisijas atbilstoši LFB statūtiem darbosies piecu dalībnieku sastāvā.

LFB prezidente sniedza informāciju par biedrības sekcijām. Šobrīd LFB darbojas piecas sekcijas: Rūpniecisko farmaceitu sekcija, Slēgta tipa jeb slimnīcu aptieku sekcija, Klīnisko farmaceitu sekcija, Onkoloģisko farmaceitu sekcija un Farmācijas studentu sekcija.

Valde lēma līdz nākamajai valdes sēdei izvirzīt priekšlikumus darba grupu organizēšanai un dalībai tajās, lai panāktu lielāku iniciatīvu un aktivitāti no valdes locekļu puses, jo darāmā ir ļoti daudz. Tāpat valde arī apstiprināja valdes sēžu grafiku un LFB konferenču grafiku 2022. gadam. Kā ziņoja LFB prezidente D. Ķikute, plānots, ka nākamajā gadā biedrības konferences notiks visā Latvijā klātienē. Viņa arī informēja, ka 2022. gada maija vidū Igaunijā plānots organizēt “BaltPharm forumu”.

9. decembrī tika ievēlēti arī komisiju vadītāji. Biedrības Revīzijas komisiju vadīs Aigars Eniņš, bet Ētikas komisiju turpinās vadīt Sigita Čulkstena.

Sēdē norisinājās spraigas diskusijas par dažādiem aktuāliem jautājumiem, tostarp – par vakcināciju aptiekās, tās iespējām, šķēršļiem un ieguldījumu no aptieku puses, par farmaceitu apmācībām, biedrības komunikāciju ar sabiedrību un biedriem, par sadarbību ar ārstiem, par nākamajā gadā plānotajiem pasākumiem un citiem jautājumiem.

Nākamā valdes sēde paredzēta jau jaunajā gadā – 20. janvārī.

9. decembrī notikušajā valdes sēdē tika ievēroti visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi.

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

 

E. Badunes foto.

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*