Sākums » Farmācija » Uz Zāļu valsts aģentūras direktora amatu pretendē piecas personas
Uz Zāļu valsts aģentūras direktora amatu pretendē piecas personas

Uz Zāļu valsts aģentūras direktora amatu pretendē piecas personas

Noslēgusies pieteikšanās atklātam konkursam uz Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora amatu un saņemti pieteikumi no pieciem pretendentiem, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas pārstāve Santa Jirgensone.

Viņa pavēstīja, ka amata konkurss, kas tika izsludināts 2. novembrī, norisināsies trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu un atbildēs uz komisijas jautājumiem. Tāpat šajā kārtā pretendenti izklāstīs savu redzējumu par ZVA prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados.

Savukārt konkursa trešajā kārtā komisija vērtēs pretendentu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika, Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns, biedrības “Veselības aprūpes darba devēju asociācija” izpilddirektore Ināra Pētersone, VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš. Tāpat pretendentu vērtēšanā piedalīsies neatkarīga novērotāja – Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekāne, profesore Dace Bandere.

Kopš 2021.gada 6.maija ZVA direktora pienākumus uz laiku pildīja Ilze Bude, kura ir iestādes Administratīvās nodaļas vadītāja. Viņa aizvietoja ZVA direktoru Svenu Henkuzenu, kurš Covid-19 pandēmijas laikā pēc apsūdzības par neizdarībām vakcīnu iepirkumos zaudēja savu amatu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts toreiz bija ierosinājis pret viņu disciplinārlietu par iespējamu amata pienākumu nepildīšanu, nolaidīgu vai nekvalitatīvu pildīšanu, ja tādēļ nodarīts valsts interesēm būtisks kaitējums.

2021. gada maijā jau bija izsludināts konkurss uz ZVA vadītāja amatu, taču tas beidzās bez rezultāta, nevienu no kandidātiem neatzīstot par piemērotu amatam.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*