Sākums » Farmācija » Uzsākta vērtēšana par kļūdām leiprorelīna depo zāļu formu lietošanā

Uzsākta vērtēšana par kļūdām leiprorelīna depo zāļu formu lietošanā

Eiropas zāļu aģentūra (EMA) uzsākusi leiprorelīnu saturošo zāļu vērtēšanu pēc ziņojumu saņemšanas par to, ka kļūdas zaļu sagatavošanā un ievadīšanā var novest pie tā, ka pacienti saņem mazāku zāļu daudzumu, tādējādi samazinot ārstēšanas ieguvumus.

Vērtēšanā ietvertas depo zāļu formas, kas tiek ievadītas injekcijas veidā zem ādas vai muskulī un aktīvo vielu izdala pakāpeniski viena līdz sešu mēnešu laikā. Tās ietver implantus, kā arī pulverus un šķīdinātājus injekciju šķīduma pagatavošanai.

Vairākām no šīm zāļu formām injekcijas sagatavošana ietver sarežģītas darbības. Balstoties uz ziņojumiem, kļūdas šo zāļu formu lietošanā ir radījušas problēmas, piemēram, šķīduma noplūdi no šļirces vai nespēju ievadīt implantu ar aplikatora palīdzību, ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

EMA drošuma komiteja PRAC izvērtēs visus pieejamos datus un noskaidros, vai ir nepieciešami pasākumi, lai nodrošinātu pareizu zāļu sagatavošanu un ievadīšanu. Kamēr tiek veikta vērtēšana, veselības aprūpes speciālistiem rūpīgi jāievēro norādījumi par leiprorelīnu saturošo zāļu sagatavošanu lietošanai. Ja pacientiem, kuriem izrakstītas leiprorelīnu saturošās zāles, ir bažas par zāļu lietošanu, tās jāpārrunā ar savu ārstu.

Leiprorelīna depo zāļu formas aktīvo vielu izdala pakāpeniski. Šīs zāļu formas lieto prostatas vēža, krūts vēža un stāvokļu, kas skar sieviešu reproduktīvo sistēmu, gadījumos (endometrioze, simptomāiska dzemdes miomatoze, dzemdes fibroze un priekšlaicīga pubertāte). Depo zāļu formām pieder implants, kā arī pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai.

Leiprorelīnu saturošas zāles ir pieejamas arī reizi dienā ievadāmu injekciju formā, bet šī zāļu forma nav ietverta vērtēšanā, jo nav saņemti ziņojumi par šīs zāļu formas lietošanas kļūdām.

Leiprorelīnu saturošās zāles ir reģistrētas nacionālajās reģistrācijas procedūrās. Tās tiek tirgotas daudzās ES dalībvalstīs un ir pieejamas ar dažādiem komerciālajiem nosaukumiem,tostarp, Latvijā reģistrēti šādi nosaukumi: Eligard, Leptoprol.

Papildu informāciju par vērtēšanas procedūru lasiet Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.