Sākums » Aktuāli » Vācija pieredz masīvu nevakcinēto pandēmiju

Vācija pieredz masīvu nevakcinēto pandēmiju

Vācija šobrīd pieredz masīvu nevakcinēto iedzīvotāju pandēmiju, trešdien pavēstīja veselības ministrs Jenss Špāns, aicinot īstenot stingrākus soļus, lai apturētu atsākušos Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu.

“Mēs šobrīd pamatā pieredzam nevakcinēto pandēmiju, un tā ir masīva,” žurnālistiem sacīja ministrs. “Dažos Vācijas reģionos jau atkal intensīvās aprūpes gultas iet uz beigām.”

Vācijā šobrīd tiek pieredzēts pandēmijas ceturtais vilnis, un pēdējo nedēļu laikā septiņu dienu inficēšanās gadījumu skaita rādītājs sasniedzis augstākās atzīmes kopš maija.

Aizvadīto 24 stundu laikā reģistrēti 20 398 jauni Covid-19 gadījumi, 194 cilvēki nomiruši no Covid-19, liecina Roberta Koha institūta aplēses.

Pilnībā vakcinēti 66% iedzīvotāju, tomēr Špāns pauda vilšanos, ka vakcinācijas temps kļuvis gausāks un ka 18 līdz 59 gadus veco cilvēku grupā joprojām ir daudz nevakcinēto.

Ministrs aicināja veikt stingrākas kontroles vietās un pasākumos, ko var apmeklēt tikai vakcinētie, pārslimojušie vai negatīvu Covid-19 testu īpašnieki.

Vissmagāk skartajos reģions varētu tikt īstenota tā dēvētā 2G sistēma, kad ierobežojumiem pakļautajās vietās un pasākumos var iekļūt tikai vakcinētie un pārslimojušie, pieļāva Špāns.

“Tam nav nekāda sakara ar terorizēšanu ar vakcīnām, bet gan ar izvairīšanos no veselības aprūpes sistēmas pārslodzes,” skaidroja ministrs.

Viņš arī mudināja aktīvāk izvērst iedzīvotāju vakcināciju ar balstvakcīnas devu, pašreizējo tempu raksturojot kā neapmierinošu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.