Sākums » Ārzemēs » Vācijas farmācijas uzņēmumi sola palielināt Covid-19 vakcīnu ražošanu un piegādi

Vācijas farmācijas uzņēmumi sola palielināt Covid-19 vakcīnu ražošanu un piegādi

Vācijas kancleres Angelas Merkeles organizētajā “vakcīnu samitā” Vācijas farmācijas uzņēmumi solījuši palielināt vakcīnu ražošanas jaudu un piegādāt vairāk vakcīnu.

Farmācijas uzņēmums “Bayer” iesaistīties vakcīnas ražošanā, pagarinot esošo sadarbību ar “CureVac”, kas plāno iesniegt savu Covid-19 vakcīnu apstiprināšanai tuvākajos mēnešos.

“CureVac” vadītājs Francs Verners Hāss pauda cerību, ka “Bayer” iesaistīšanās ražošanā palīdzēs līdz šī gada beigām saražot vairākus simtus miljonus “CureVac” izstrādātās Covid-19 vakcīnas devu.

“Pēc sarunām ar Vācijas valdību kļuvis skaidrs, ka pašreizējā vakcīnu ražošanas jauda ir jāpalielina, sevišķi potenciālajiem vīrusa “SARS-CoV-2″ variantiem,” videokonferencē, kurā piedalījās “CureVac” pārstāvji un valdības amatpersonas, sacīja “Bayer” farmācijas nodaļas prezidents Štefans Elrihs.

“Bayer” vēl nav ražojis vakcīnas, bet Elrihs sacīja, ka uzņēmumam ir tam nepieciešamās prasmes un iespējas.

Tikmēr vācu uzņēmums “BioNTech”, kas izstrādājis Covid-19 vakcīnu sadarbībā ar ASV kompāniju “Pfizer”, solījis palielināt Covid-19 vakcīnas devu piegādes Eiropas Savienībai (ES), pavasarī nosūtot blokam līdz 75 miljoniem papildu devu.

ES, kuras dalībvalstis vakcinācijas procesā krietni atpaliek no Izraēlas, Lielbritānijas un ASV, cenšas panākt, lai vakcīnu ražotāji ievēro solītos termiņus devu piegādē.

Piegāžu samazināšana pagājušajā nedēļā izraisīja asas domstarpības starp “AstraZeneca” un ES, kas apsūdzēja uzņēmumu līguma nosacījumu nepildīšanā.

Merkeles organizētajā videokonferencē piedalījās Vācijas 16 federālo zemju premjerministri, vakcīnu ražotāju pārstāvji un Eiropas Komisija (EK), kas iepērk Covid-19 vakcīnas visu ES dalībvalstu vārdā.

Berlīnes mērs Mihaels Millers pirms videokonferences aicināja pieņemt Vācijā valsts mēroga vakcinācijas plānu. Pašreiz vakcināciju organizē un par to atbild federālo zemju administrācijas.

Vairākas reģionālās amatpersonas ir pieprasījušas ieviest skaidrību par to, kad un cik daudz vakcīnas devu tiks piegādātas, lai vakcinācijas centri varētu labāk plānot savu darbu.

Kopš vakcinācijas sākuma 27.decembrī Vācijā vakcinēti vairāk nekā 2,4 miljoni cilvēku, liecina Veselības ministrijas publiskotie dati.

Vienu vakcīnas devu saņēmuši aptuveni 2,3% iedzīvotāju.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.