Sākums » Farmācija » Vai būs zemākas cenas zālēm?
Vai būs zemākas cenas zālēm?

Vai būs zemākas cenas zālēm?

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) plāno ar veselības nozares pārstāvjiem analizēt, kāpēc Latvijā zāļu cenas ir lielākas nekā Igaunijā vai Lietuvā.

Ministrs jau iepriekš bija minējis, ka viņa mērķis ir uzlabot medikamentu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, pārskatot un paplašinot kompensējamo medikamentu sarakstu, kā arī panākot zāļu cenu samazinājumu, lai mūsu iedzīvotājiem nav jāmaksā dārgāk kā Lietuvā vai Igaunijā un mūsu pacientiem būtu pieejami inovatīvi efektīvi medikamenti, kas nodrošina efektīvu ārstēšanu.

Šobrīd viņš ir sācis individuālas sarunas ar visām iesaistītajām pusēm – ražotājiem, lieltirgotājiem un aptieku pārstāvjiem, kas turpināsies vēl nākamnedēļ un aiznākamnedēļ, pārrunājot Igaunijas un Lietuvas pieredzi. Pēc tam plānota kopīgā tikšanās ar visiem iesaistītajiem, kuras laikā, pēc ministra vārdiem, “liksim uz papīra cenas un analizēsim, kāpēc mums ir dārgāk.”

“Mums nepieciešams līdz rudens beigām, līdz jaunajam gadam tikt skaidrībā, lai Latvijas iedzīvotāji varētu pirkt lētāk, lai būtu vismaz normālas cenas. Šobrīd mums ir īpaši dārgāk, īpaši tas attiecas uz recepšu medikamentiem,” atzina ministrs.

Viņš aicina farmācijas uzņēmumus sadarboties, nekarot vienam ar otru un strādāt kopā, lai iedzīvotāji varētu justies droši un pirkt medikamentus par lētāku cenu. Veselības ministrs jau iepriekš solīja censties panākt zemākas cenas medikamentiem, kas Latvijā ir par 30%-40% dārgāki nekā kaimiņvalstīs.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*