Sākums » Aktuāli » Valdība nolemj – arī aptiekas var vakcinēt pret Covid-19
Valdība nolemj – arī aptiekas var vakcinēt pret Covid-19

Valdība nolemj – arī aptiekas var vakcinēt pret Covid-19

Otrdien, 14.decembrī, valdība pieņēma galīgo lēmumu, ka vakcinācijā pret Covid-19 var iesaistīties arī farmaceiti, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Šāds lēmums pieņemts, lai veicinātu vakcināciju pret Covid-19. Veselības ministrijas (VM) skatījumā tas ļautu iedzīvotājiem vēl ērtāk un ātrāk saņemt vakcīnu pret Covid-19.

Plānots, ka vakcinācijā aptiekas iesaistīsies brīvprātīgi, ņemot vērā to iespējas nodrošināt pakalpojuma sniegšanai atbilstošas telpas un nosacījumus. Farmaceitiem, kuri iesaistīsies vakcinācijas pret Covid-19 procesā, tiks nodrošināta papildu apmācība, līdzīgi kā tas notika citiem vakcinācijas veicējiem.

Pašlaik gatavību vakcinēt pret Covid-19 izteikuši ap 100 farmaceitiem. Farmaceitus plānots apmācīt no jau iepriekš VM piešķirtiem līdzekļiem šādām apmācībām.

VM uzskata, ka vakcinācija aptiekās ievērojami uzlabos pakalpojuma pieejamību, it īpaši strauja pieprasījuma gadījumā, kas varētu rasties, ņemot vērā prasību pēc vakcinācijas sertifikāta ikvienam, kurš darba pienākumus pilda klātienē.

Vakcinācijas pakalpojuma pieejamība aptiekās plaši tiek izmantota arī citviet Eiropā – Īrijā, Norvēģijā, Portugālē un Francijā, kur šī metode, pēc VM paustā, pierādījusi savu efektivitāti, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem vakcinēties pret gripu.

Kā skaidro VM, pirms Covid-19 infekcijas izplatības sezonālā gripa bija galvenais iemesls palielinātam nāves gadījumu skaitam ziemas sezonā un pieaugošai hospitalizācijai. Tādējādi ministrijā argumentē, ka Eiropas pieredze parādījusi, ka, atļaujot farmaceitiem veikt iedzīvotāju vakcināciju pret gripu, tiek palielināta vakcinācijas aptvere un iedzīvotāji tiek pasargāti no smagas slimības gaitas un nonākšanas slimnīcā.

Ministrijā atzīmē, ka vakcinācija ir iespēja sevi un citus pasargāt no Covid-19, kas lielai daļai atstāj nopietnas sekas veselībai. Vakcīna pasargā no smagas slimības gaitas un nepieciešamības ārstēties slimnīcā, kā arī būtiski samazina mirstību no Covid-19.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*