Sākums » Farmācija » Veidos jaunu Farmācijas jomas konsultatīvo padomi
Veidos jaunu Farmācijas jomas konsultatīvo padomi

Veidos jaunu Farmācijas jomas konsultatīvo padomi

Veselības ministrija (VM) izdevusi rīkojumu, ar kuru tiek apturēta VM līdzšinējās Farmācijas jomas konsultatīvās padomes (FJKP) darbība. Ar šā gada 30.janvārī izdoto VM rīkojumu par spēku zaudējušu tiek atzīts VM 2010. gada 30. novembra rīkojums Nr. 238 “Par Farmācijas jomas konsultatīvo padomi”, padomi informējusi ministrija.

Lai nodrošinātu FJKP darba efektivitāti un lietderību, VM Farmācijas departamenta direktoram Jānim Zvejniekam uzdots līdz 2015. gada 9. februārim sagatavot un iesniegt veselības ministram nepieciešamos grozījumus FJKP nolikumā, bet līdz 3. martam sagatavot un iesniegt rīkojuma projektu par padomes sastāvu.

Pēdējo reizi FJKP iepriekšējā sastāvā kopā sanāca šā gada 21. janvārī. Sēdē notika spraiga diskusija par plānotajām izmaiņām zāļu kompensācijas kārtībā. Vairāki FJKP locekļi bija neizpratnē, kāpēc grozījumi tiek virzīti ar tik lielu steigu, ka zāļu ražotāji nav paspējuši iesniegt VM visus savus priekšlikumus, turklāt ražotāju pārstāvji uzklausīti jau pēc tam, kad grozījumu projekts nosūtīts uz valsts sekretāru sanāksmi. FJKP atbalstīja vēstules sagatavošanu un nosūtīšanu Valsts kancelejai, lai aicinātu neizsludināt minētos grozījumus. Vēstule Valsts kancelejai nosūtīta jau tajā pat dienā – 21.janvārī. Valsts kanceleja akceptējusi FJKP vēstuli un 22. janvārī grozījumi netika izsludināti. Pēc atsevišķu korekciju ieviešanas grozījumi valsts sekretāru sanāksmē izsludināti 29. janvārī.

29. janvārī nozares pārstāvji bija vēlreiz sanākuši uz tikšanos VM, lai runātu par priekšlikumiem izmaiņām zāļu kompensācijas sistēmā. Pēc zāļu ražotāju asociāciju izteiktajiem ierosinājumiem VM Farmācijas departaments solīja pārskatīt atsevišķas plānotās izmaiņas.

 

Elīna Badune

Viens komentārs

  1. Naktsputniņš

    Es noteikti nezinu, kas darās farmācijas politiskajā virtuvē, bēt šī ziņa man izklausās šādi: “FJKP patraucēja VM reformu virzīšanā un tagad VM padomes darbību aptur, nolikumā ievieš grozījumus un izvēlās jaunu sastāvu”. Būtu bezgala interesanti dzirdēt FJKP viedokli par šo situāciju.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.