Sākums » Aktuāli » Vērtē ieceri pārdalīt 1,2 mlj eiro e-veselības politikas īstenošanai

Vērtē ieceri pārdalīt 1,2 mlj eiro e-veselības politikas īstenošanai

Valdībā šodien, 2. jūlijā vērtē iespēju piešķirt papildu finansējumu Nacionālajam veselības dienestam (NVD), tādējādi nodrošinot e-veselības politikas īstenošanu.

Veselības ministrijā (VM) skaidro, ka viena no NVD funkcijām ir īstenot e-veselības politiku. Lai to nodrošinātu, NVD veido, uztur un papildina dažādas valsts informācijas sistēmas un datu bāzes.

Tomēr, veicot informācijas sistēmu pilnveidošanu, pieaug informācijas tehnoloģijas esošais informācijas apjoms, līdz ar ko pieaug izmaksas par datu izmitināšanas, glabāšanas un drošības risinājumu pakalpojumiem, ko atbilstoši noslēgtajam līgumam nodrošina Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. 2024.gadā plānotais datu izmitināšanas, glabāšanas un drošības risinājumu izmaksu apjoms papildu nepieciešamais finansējums veido 1 035 357 eiro gadā, pieejamais finansējuma apjoms 765 909 eiro, bet finanšu līdzekļu iztrūkums veido 269 448 eiro, informē VM.

Rīkojuma projekts paredz apropriācijas pārdali 2024.gadam 1,2 miljonu eiro apmērā no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma. Tas nodrošinātu datu izmitināšanas, glabāšanas un drošības risinājumu, ražotāja garantijas izmaksu segšanu par disku masīvu un serveru iekārtām un datorprogrammu licenču nomas izdevumu segšanu, kā arī informācijas sistēmas pilnveidošanu un pielāgošanu.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*