Sākums » Jaunākie raksti » “Veselības centru apvienībā” atvērts Agrīnās aterosklerozes un dislipidēmijas kabinets

“Veselības centru apvienībā” atvērts Agrīnās aterosklerozes un dislipidēmijas kabinets

Rīgā, “Veselības centru apvienības” (VCA) poliklīnikā “Aura”, atvērts Agrīnās aterosklerozes un dislipidēmijas kabinets, kas turpmāk pildīs pacientu konsultatīvā centra funkcijas un būs kompetences centrs ģimenes ārstiem agrīnās aterosklerozes un dislipidēmijas jautājumos, aģentūru LETA informēja “Repharm” komunikācijas direktore Līga Ribkinska.

Galvenās Agrīnās aterosklerozes un dislipidēmijas kabineta pacientu grupas būs pacienti līdz 60 gadiem, kuriem ir paaugstināti holesterīna rādītāji analīzēs, kuri ir ieinteresēti labāk izprast un novērtēt savu sirds un asinsvadu slimību risku, kā arī veikt papildu izmeklējumus. Daļa no pacientu loka būs tie, kuriem ir konstatēta koronāra sirds slimība un jau iepriekš veikta invazīva ārstēšana – perkutāna koronāra intervence (PCI) vai arī aortokoronāra šuntēšana, kā arī pacienti, kuriem ir paaugstināts zema blīvuma holesterīna līmenis un atbilstošas medikamentozās terapijas nozīmēšanai nepieciešams ārstu konsīlijs, skaidro VCA vadošā kardioloģe Elita Vārava.

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam vecumā no 40 līdz 65 gadiem pie sava ģimenes ārsta bez maksas iespējams noteikt sirds un asinsvadu slimību, arī aterosklerozes attīstības risku pēc SCORE jeb fatāla kardiovaskulāra notikuma riska tuvākajos 10 gados metodes. Holesterīns ir tauki, kas nogulsnējas uz asinsvadu sieniņām un sašaurina tās, radot dažādas veselības problēmas – arī aterosklerotiskas izmaiņas asinsvados, insulta un infarkta risku.

Par dislipidēmiju jeb paaugstinātu holesterīna līmeni vispirms liecina asinsanalīžu rezultāti. Tā kā vīriešiem aterosklerotiskas izmaiņas asinsvados un galvas smadzeņu asinsrites traucējumi vērojami agrāk nekā sievietēm, ir rekomendējami no 30 gadu vecuma noteikt lipīdu frakcijas un, ja specifiskie “sliktie” rādītāji ir palielināti, izvērtēt arī asinsvadu stāvokli.

Sadarbībā ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem jaunā kabineta speciālisti iesaistīsies Latvijas aterosklerozes pacientu reģistra izveidē.

VCA 2022.gadā strādāja ar 54,86 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 15% – līdz 8,09 miljoniem eiro. Kompānijas 2023.gada finanšu rezultāti vēl nav publicēti. Kompānija reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3 835 090 eiro.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*