Sākums » Aktuāli » VI aicina aptiekas iesniegt datus par farmācijas speciālistiem, kas veiks Covid testēšanu aptiekās
VI aicina aptiekas iesniegt datus par farmācijas speciālistiem, kas veiks Covid testēšanu aptiekās

VI aicina aptiekas iesniegt datus par farmācijas speciālistiem, kas veiks Covid testēšanu aptiekās

2021. gada 2. novembrī valdība pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, paredzot iespēju ātros antigēna testus veikt Latvijas Farmaceitu biedrībā reģistrētiem farmaceitiem vai farmaceita asistentiem, kuri strādā licencētā vispārējā tipa aptiekā.

Tāpat 2.novembrī valdības sēdē veikti grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 23. marta noteikumos Nr. 288 “Aptieku darbības noteikumi”, paredzot iespēju aptiekās veikt ātros antigēnu testus, kas nepieciešami darbiniekiem bez Covid vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta testēšanas sertifikāta iegūšanai. 

Lai nodrošinātu farmaceitu vai farmaceita asistenta piekļuvi e-veselībai, Veselības inspekcija (VI) informāciju par farmaceitu vai farmaceita asistentu iekļauj Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā, pamatojoties uz aptiekas Veselības inspekcijai sniegto informāciju, norādot farmaceita vai farmaceita asistenta vārdu (vārdus), uzvārdu, personas kodu, farmaceita  vai farmaceita asistenta reģistra numuru, kā arī norādot datumu, kad farmaceits vai farmaceita asistents ir uzsācis vai beidzis antigēna testu veikšanu attiecīgajā ārstniecības iestādē.

Farmaceita un farmaceita asistenta apmācību attiecībā uz antigēna testa veikšanu, RNS (siekalu) testa veikšanu, paraugu uzglabāšanu un transportēšanu, medicīnisko atkritumu utilizēšanu, personas datu aizsardzības jautājumiem un testēšanas sertifikātu izsniegšanu veic aptiekas vadītājs.

Regulējums par farmācijas speciālistu reģistrāciju Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā ir tikai uz Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas laiku, norāda VI.

Veselības inspekcija aicina licencēto vispārējā tipa aptieku vadītājus informāciju par farmaceitiem vai farmaceita asistentiem, kas nodarbināti antigēna testa veikšanā iesniegšanai, izmantot veidlapu:

https://farmacija-mic.lv/wp-content/uploads/2021/11/veidlapa-informacijai-par-farmaceitu-nodarbinatibu.xls

www.farmacija-mic.lv

 

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Viens komentārs

  1. un nekur nevienā vārdā par atlīdzību! Cik aptieka saņems par viena testa veikšanu?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.