Sākums » Farmācija » Visbiežāk Latvijas pacienti par zālēm aptiekā maksā līdz 10 eiro
Visbiežāk Latvijas pacienti par zālēm aptiekā maksā līdz 10 eiro

Visbiežāk Latvijas pacienti par zālēm aptiekā maksā līdz 10 eiro

infogr_instr2

 

 

 

 

 

 

 

 

 Latvijas iedzīvotāji visbiežāk aptiekā iegādājas bezrecepšu zāles, liecina “A Aptieku” tīkla veiktā aptauja, kuras mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju zāļu lietošanas paradumus. (Spiediet uz bildes, lai atvērtu to pilnā izmērā.)

Kā atzinuši respondenti, visbiežāk aptiekā tiek iegādāti recepšu (21%) un bezrecepšu medikamenti (32%), vitamīni (17%), kā arī kosmētika (10%), savukārt retāk – uztura bagātināji (7%), zāļu tējas (6%), higiēnas preces (6%) un citas lietas(1%).

Vērtējot mēnesī veiktos izdevumus par bezrecepšu un recepšu medikamentiem, 60% minēja, ka tiem izdod ne vairāk par 10 eiro, 23% – 11 līdz 20 eiro, 13% – 21 līdz 30 eiro, bet 4% – 31 līdz 40 eiro.

Jautāti, vai kādreiz ir gadījies ekonomēt uz zālēm, 50% aptaujāto atbildēja noliedzoši, 27% atzina, ka tā ir gadījies un nācies aptiekā prasīt lētākas zāles ar kurām aizstāt izrakstītos medikamentus, bet 23% atbildēja – ir gadījies nenopirkt zāles, tāpēc, ka nepietiek naudas.

15% aptaujāto atzina, ka zāļu cenas dēļ ir gadījies no aptiekas aiziet bez pirkuma, jo nepietiek līdzekļu konkrētā medikamenta iegādei.

Kā liecina aptaujas dati, 50% iedzīvotāju visbiežāk priekšroku dod tradicionālajiem medikamentiem, 24% – augu valsts izcelsmes medikamentiem, 14% – homeopātiskajiem preparātiem, bet 12% izvēlas medikamentus nelietot un ārstēšanās procesā izmantot dažādas tautas metodes.

Aptauju interneta vidē organizēja “A Aptieku” tīkls un tajā piedalījās 251 respondents no visas Latvijas.

 

www.farmacija-mic.lv

2 komentāri

  1. Kāpēc vispār par zālēm jāmaksā, lai bagātie aptiekāri dala par brīvu!

  2. Vislaimīgākie ir tie 12%, kas zāles vispār var nelietot

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.